Dzień Dziecka w RMF FM – akcja w klinice Budzik

Dzień Dziecka w RMF FM – akcja w klinice Budzik i "Królewna Śnieżka" w gwiazdorskiej obsadzie.


Dziennikarze Radia RMF FM kolejny raz zaprosili znanych sportowców, muzyków i aktorów do przygotowania bajkowego prezentu dla najmłodszych. To audiobook "Królewna Śnieżka". 1 czerwca płyty z tą bajką trafiły do szpitali dziecięcych w całej Polsce. Pierwsi otrzymali ją pacjenci Kliniki Budzik, w której rano miała miejsce premiera audiobooka. Następnie bohaterowie bajki odwiedzili kilka innych szpitali dziecięcych, a cala akcja zakończyła się późnym popołudniem w krakowskiej fundacji "Wyspy szczęśliwe".

Narratorką opowieści jest Ewa Błaszczyk - szefowa Fundacji "Akogo?". Główną rolę (Królewny Śnieżki) w naszym bajkowym słuchowisku zagrała Sylwia Grzeszczak. Głosu Złej Królowej udzieliła Anna Dereszowska, a mamą Śnieżki została Anna Dymna. Na rolę Lustereczka zgodził się jeden z najlepszych polskich aktorów - Jerzy Stuhr.

Miłośnicy sportu znajdą w obsadzie "Śnieżki" tych, których mistrzowskie osiągnięcia dostarczają nam wielkich, pozytywnych emocji. Chodzi o utytułowanego kulomiota i mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego i "złotego" Zbigniewa Bródkę. Pierwszy został Strzelcem, a drugi wcielił się w rolę Królewicza, który pocałunkiem wybudził Śnieżkę.

W opowieści o Śnieżce nie może oczywiście zabraknąć krasnoludków. W role psotnych kompanów królewny wcielili się Ci, którzy na co dzień przekazują ważne informacje z kraju i świata - dziennikarze RMF FM i TVP Info. To m.in. gospodarz Kontrwywiadu RMF FM Konrad Piasecki, Marek Balawajder, Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski, Krzysztof Ziemiec, Michał Adamczyk i Hubert Urbański.

Audiobook to prezent dla wszystkich najmłodszych z okazji ich święta. Dziennikarze RMF FM w szczególny sposób dedykują go jednak podopiecznym Kliniki "Budzik" i wszystkim tym, którzy spędzają dzieciństwo w szpitalach.

Płyta nie będzie dostępna w sprzedaży. Będzie można ją jednak zdobyć w RMF FM i RMF 24. "Śnieżka" pojawi się też w serwisie RMFon, gdzie będzie można za darmo posłuchać bajki o jej przygodach.

"Królewna Śnieżka" to już kolejny audiobook przygotowany przez RMF FM z myślą o najmłodszych. Wcześniej nagraliśmy płyty m.in. z przygodami Koziołka Matołka i wierszami Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima.

Dziękujemy w imieniu Fundacji "Akogo?" oraz podopiecznych kliniki "Budzik".