Aktualności z Kliniki Budzik

14 Wrzesień 2018
Uprzejmie donosimy, że otrzymaliśmy drugi rower! Darczyńcą jest p. Włodzimierz Cerynger z Łomianek. Pięknie dziękujemy! Mamy nadzieję, że pogoda będzie dopisywać tej jesieni. Rodzicom i opiekunom naszych podopiecznych z Kliniki „Budzik”, przy CZD, życzymy udanych wypraw. W końcu jeszcze… Czas na rower, czas na rowery!
30 Sierpień 2018
W ostatnią sobotę uśmiechnęło się do nas szczęście, świat „zawirował” i do kliniki „Budzik” przyjechał Pan Przemek, z rowerem dla rodziców/opiekunów naszych podopiecznych. Radość była duża, jedna z Mam zapozowała do zdjęcia z Darczyńcą. W imieniu kliniki „Budzik” i Fundacji „Akogo?” pięknie dziękujemy za ten szlachetny gest! Może znajdziemy jeszcze jednego Darczyńcę, który przekaże klinice rower?
22 Sierpień 2018
Dziękujemy Forum Rowerowemu za umieszczenie informacji o naszych poszukiwaniach rowerowych dla Kliniki „Budzik” w Warszawie.  Mamy już pierwszy odzew! Zapraszamy również do odwiedzenia Forum Rowerowego: www.forumrowerowe.org
9 Sierpień 2018
Rodzice pacjentów Kliniki „Budzik”, bardzo chętnie skorzystaliby z możliwości sportowej aktywności. Poszukujemy 2 rowerów J Jeśli znają Państwo kogoś kto mógłby je nam przekazać, to bylibyśmy bardzo wdzięczni. Gwarantujemy radość rodziców oraz satysfakcję z pomagania J Z góry dziękujemy! (Prosimy o rowery używane, ale w dobrym stanie, z ewentualną dostawą do Kliniki „Budzik” w Warszawie - Al. Dzieci Polskich 20 - lub możemy je osobiście odebrać na terenie Warszawy). Osoby chętne do przekazania rowerów, prosimy o kontakt na mail: pr@akogo.pl
7 Sierpień 2018
3 sierpnia 2018, odbyła się emisja programu „Alarm!”, na antenie TVP 1.  Był to materiał poświęcony m.in. p. Ewie Błaszczyk, o jej pracy na rzecz Fundacji „Akogo?”, o życiu zawodowym i prywatnym. W programie wzięli udział, także: Dyrektor Kliniki "Budzik" - p. Maciej Piróg, personel oraz podopieczni. 
23 Lipiec 2018
30 września 2017 roku Abigail uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Po wielu miesiącach intensywnej rehabilitacji, i ogromnemu zaangażowaniu terapeutów pracujących z dziewczynką, niebawem opuści ona „Budzik” o własnych nogach.  Determinacja Abi w pokonywaniu własnych słabości, oraz wsparcie jakie na co dzień otrzymuje od mamy Anny, pozwoliły uzyskać tak dobre wyniki, które z pewnością powinny być przykładem dla innych. Przed Abigail jeszcze długa rehabilitacja więc mocno jej kibicujemy i trzymamy kciuki za dalsze postępy.
20 Czerwiec 2018
15 letni Krzysiek wskutek urazu komunikacyjnego zapadł w śpiączkę w listopadzie 2017 r. Dziś, po wielu miesiącach terapii i ciężkich ćwiczeń zespół terapeutyczny ostatecznie potwierdził, że walka o wybudzenie Krzyśka zakończyła się sukcesem. W trakcie wybudzania stosowano różnorodne metody stymulowania pacjenta, a efekt tych działań uznać należy za duży sukces wszystkich, którzy brali w tym udział. Teraz Krzyśka czeka dalsza część równie tytanicznej rehabilitacji - odzyskiwanie sprawności ruchowej.
12 Czerwiec 2018
W dniu 7 czerwca naszego pacjenta odwiedził Adam Bielecki, wybitny himalaista, który jako pierwszy człowiek na świecie stanął zimą na szczycie dwóch ośmiotysięczników. Pan Adam choć mówił dużo o górach, skupił się też na konieczności znajdowania w sobie motywacji do pokonywania niemożliwego, co pacjentom naszej Kliniki nie jest obce. Dziękujemy za odwiedziny.
1 Czerwiec 2018
W dniu święta małych i dużych milusińskich składamy najlepsze życzenia wszystkim dzieciom! Pragniemy także serdecznie podziękować Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 20 im. Jana Gutenberga Fundacji Szkolnej w Warszawie, za stworzenie wspaniałego projektu „ Let’s sing & love English”. Jego owocem jest niezwykła płyta pt.”The light” dedykowana w tym roku naszej fundacji. Uczniowie pod opieką autorki projektu, nauczycielki języka angielskiego, Pani Joanny Wieja, nagrali płytę „cegiełkę”, którą przekazali nam w prezencie. Jest to projekt łączący nowatorską metodę nauki języka angielskiego z pasją muzyczną.
28 Maj 2018
Zebranych gości powitał Dyrektor kliniki – Pan Maciej Piróg wraz z przedstawicielami Fundacji „Akogo?”. W tym szczególnym dniu odwiedzili nas: przedstawiciele firmy Jysk, Polskich Serwisów Kluczowych, Fundacja „Czerwone Noski”, grupa dzieci z Fundacji Szkolnej wraz z nauczycielką oraz ratownicy z korporacji Ele Taxi. Dzięki firmom Jysk i Oceanic mogliśmy przekazać wspaniałe prezenty naszym podopiecznym i ich Mamom. Wybrane serwisy kluczowe na terenie całej Polski zbierają niepotrzebne klucze, które są złomowane, a dochód przekazywany naszej fundacji (na miejscu przedstawiciele przekazali nam symboliczny czek).
28 Maj 2018
Dziękujemy firmie Pharmaceris za podarowanie zestawów kosmetyków na Dzień Matki dla Mam naszych śpiochów.
14 Maj 2018
Zapraszamy do obejrzenia programu "Uwaga" z udziałem 2 pacjentek Kliniki "Budzik". Dziękujemy w ich i naszym imieniu!
11 Maj 2018
Adaś w styczniu 2017 r. przeszedł operację usunięcia guza mózgu, po której się  nie wybudzil. W Budziku przebywał od czerwca 2017 r. Dnia 10 maja 2018 r. zespol terapeutyczny uznał Adasia za wybudzonego.  Życzymy sukcesów w dalszej rehabilitacji!
26 Kwiecień 2018
W związku z powszechnie dostępnymi informacjami dotyczącymi braku zgody brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości na umożliwienie godnego traktowania małego, ciężko doświadczonego przez los pacjenta, którym jest Alfie Evans pragniemy wyrazić sprzeciw takiemu traktowaniu dziecka i jego bliskich...
23 Kwiecień 2018
W klinice „Budzik”, dla dzieci, mamy aktualnie wolne miejsca ! Przypominamy, że pobyt i rehabilitacja pacjentów w Klinice jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA. Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdziecie Państwo w poniższym linku: http://www.klinikabudzik.pl/pl/klinika/zg%C5%82oszenia-pacjent%C3%B3w-do-kliniki-budzik Prosimy o rozpowszechnianie informacji.

Strony