Aktualności z Kliniki Budzik

1 czerwca 2023
Z najlepszymi życzeniami dla dzieci małych i dużych! Jak co roku pośpieszyliśmy z prezentami i kolorowymi balonami do naszych podopiecznych z Kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Dziękujemy firmie JYSK Polska za wsparcie w postaci: kocyków, ręczników i małych przytulanek.
31 maja 2023
Dnia 30.05 2023 z okazji połączonych świąt Dnia Mamy i Dnia Dziecka w Klinice odbył sie koncert zespołu Red Heels w wykonaniu Anny Adamczuk i Małgorzaty Latoszek. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci i ich rodziców za wspólne popołudnie pełne inspirującej muzyki.
26 maja 2023
Wczoraj miała premierę wystawa, na side event, zorganizowanym na marginesie 76. Światowego Zgromadzenia Zdrowia, promującego polską kandydatkę do Rady Wykonawczej WHO. Wystawa odbyła się z okazji 75 lecia WHO, a tym samym 75 lat Polski w WHO (Polska jest członkiem, założycielem WHO), w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy ONZ, w Genewie. Z tej okazji Ministerstwo Zdrowia przygotowało wystawę nt. wkładu Polski w zdrowie globalne.
26 maja 2023
Dla wszystkich dzielnych Mam! Niech te słoneczne kwiatki dodadzą Wam sił!
15 maja 2023
W miniony piątek, 12 maja br., obchodziliśmy Święto Pielęgniarek i Położnych. Z naszą kamerą byliśmy na Gali w Teatrze Muzycznym Roma, w Warszawie, podczas której zostały odznaczone przedstawicielki tej jakże ważnej grupy zawodowej. Podczas spotkania, z okazji 10-lecia działalności Kliniki „Budzik” dla dzieci, wyróżnione zostały również nasze Panie pielęgniarki: Alina Baduń Elżbieta Koślacz Jadwiga Niczyporuk Krystyna Witak Małgorzata Wróblewska Wanda Czarnecka
12 maja 2023
Dziękujemy firmie TZMO S.A. za wieloletnie wsparcie i nieocenioną pomoc! W tym tygodniu dojechała kolejna darowizna do kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, w postaci produktów marki Seni. Są to mi.in.: podkłady, pieluchy, pianki myjąco-pielęgnujące i chusteczki. Kłaniamy się w imieniu naszych podopiecznych.
27 kwietnia 2023
Z całego serca chcemy podziękować Paniom Stylistkom z firmy Indigo Nails za wyjątkową wizytę w Klinice " Budzik". Dzięki Waszej obecności Mamy naszych podopiecznych mogły świętować Dzień Kobiet w sposób, który wzbudzał uśmiech oraz umożliwił choćby chwilowe oderwanie się od towarzyszących im na co dzień trosk i trudności. Zadowolenie na ich twarzach- bezcenne! Dziękujemy!
26 kwietnia 2023
W minioną niedzielę do naszej kliniki zawitała „Calineczka”! Dla „Budzikowych dzieci” zagrał Teatr Truskawkowi Rodzice ze Skierniewic. Dziękujemy Pani Anecie Maszewskiej - Szymczak (założycielka Teatru i Dyrektorka przedszkola do którego chodziła Natalia – podopieczna kliniki) i Załodze, bez których ten miły dzień by się nie odbył. Pan Prezydenta Skierniewic - Krzysztof Jażdżyk przekazał dla personelu kliniki prezent, w postaci kosza z niespodziankami. Dziękujemy!
24 kwietnia 2023
Szkoła w klinice „Budzik” dla dzieci, to jak powiedziała nam nauczycielka „(...) nieustająca droga dotarcia człowieka do człowieka (...)” Funkcjonuje, ale dopiero w drugim etapie pobytu w klinice. Stopniowo wraz z adaptacją i poprawianiem się stanu pacjenta wyjaśniany jest opiekunom cel zajęć edukacyjnych. Dziecko może przystąpić do zajęć rewalidacyjno-wychowawczych na wniosek Rodziców, którzy wypełniają dokumenty zgody. Równolegle muszą zawiesić obecność i uczestnictwo dziecka w szkole masowej. Dziecko nie może być w dwóch szkołach jednocześnie.
19 kwietnia 2023
Polskie święto, staraniem Fundacji „Akogo?”, uchwalone przez Sejm RP 23 listopada 2012 roku. Na obchody wyznaczono dzień 18 kwietnia. W ramach wczorajszych obchodów, do kliniki „Budzik” dla dzieci zaprosiliśmy tenora, Pana Nazara Tatsyshyna. Nazar Tatsyshyn – Solista Filharmonii Lwowskiej. Jest absolwentem Państwowej Akademii Muzycznej im. M.W.Lysenka we Lwowie. Zwycięzca i laureat krajowych (Ukraina) i międzynarodowych konkursów wokalnych. Dziękujemy za piękny występ i moc wzruszeń!
7 kwietnia 2023
Dzisiaj z kliniki "Budzik" dla dzieci, w Warszawie, wychodzi Antek. Wielka radość w ten szczególny dzień! O nadziei, wsparciu ludzi, o wizycie kolegów i o tym co dla Antka jest najważniejsze, opowiedział nam Tata chłopca. Jak mówi na wstępie "(...) Ja tą iskierkę u Antka zawsze widziałem (...)" Antek kochaj i walcz, a my trzymamy kciuki za dalszą, owocną rehabilitację!
6 kwietnia 2023
Ciepłych, rodzinnych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą życzy Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”
29 marca 2023
Przed nami ostatnie emisje serialu pt. „Wybudzeni”, na antenie TVP. „Wybudzeni” to 10 odcinkowy serial dokumentalny o ludziach, którzy przeżyli śpiączkę, wrócili do życia i naszego świata. To niezwykły zapis losu naszych bohaterów, szczególnie wymowny w okolicach Świąt Wielkanocnych. A od czego wszystko się zaczęło opowiedziała nam reżyserka serialu, Pani Alina Mrowińska. Zachęcamy do obejrzenia odcinka 7 i 8,  dzisiaj (środa, 29 marca br.), o godzinie 22.35, TVP1.
22 marca 2023
To już dziś zapraszamy wszystkich o godzinie 20:00 na stronę FB pod linkiem https://www.facebook.com/WorldComaDayPL na transmisję naszego wydarzenia przygotowanego przez wszystkie ośrodki w Polsce dedykowane leczeniu Śpiączki w ramach Międzynarodowego Wydarzenia World Coma Day! Dołączcie do nas i przekażcie dalej! Do zobaczenia!
20 marca 2023
Już w środę 22 marca zapraszamy na III Polską edycję Światowego Dnia Pacjenta w Śpiączce. (World Coma Day Poland) www.facebook.com/WorldComaDayPL W 2019 roku Towarzystwo Opieki Intensywnej Terapii - Neurocritical Care Society z Chicago uruchomiło Curing Coma®

Strony