Aktualności z Kliniki Budzik

29 września 2023
Już niebawem rozpoczyna się rok akademicki dla studentów. Były podopieczny Kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, Krzysztof, dostał się na socjologię. Gratulujemy i pękamy z dumy!
20 września 2023
"Opieka nad pacjentem z ilościowymi zaburzeniami świadomości" to najnowsza publikacja PZWL Wydawnictwa Lekarskiego. Kupując tę książkę, wspieracie Państwo naszą Fundację. Serdecznie zachęcamy do zakupu książki: https://pzwl.pl/Opieka-nad-pacjentem-z-ilosciowymi-zaburzeniami-swiadomosci,221250882,p.html?utm_source=Partner&utm_medium=baner&utm_campaign=Fundacja Rozwój nauk medycznych daje szansę osobom z ilościowymi zaburzeniami świadomości na lepsze funkcjonowanie i pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym.
10 września 2023
10 września przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Niezwykle trudne zagadnienie, narastające i jakże ważne, we współczesnym świecie. O statystykach i problemach związanych z zaburzeniami psychicznymi u dzieci i młodzieży, rozmawialiśmy z Dyrektorem Kliniki „Budzik” dla dzieci – dr n. med. Maciejem Pirógiem. Nie bądźmy obojętni, szukajmy pomocy!
6 września 2023
Przy okazji obchodów 10-lecia Kliniki „Budzik” dla dzieci, w wakacje, odwiedziła nas była podopieczna – Marta, z Rodzicami. Marta opuściła klinikę na własnych nogach, w marcu ubiegłego roku. Mama dziewczynki opowiedziała o tym co ich spotkało na łamach tygodnika „Chwila dla Ciebie”, a Czytelniczki zdecydowały o przyznaniu nagrody Gloria 2022! Wolą córki było, aby otrzymana nagroda pieniężna wsparła klinikę „Budzik” dla dzieci. Symboliczny czek został przekazany na ręce Dyrektora placówki. Dodatkowo Marta wręczyła też prace swoich koleżanek i kolegów, ze szkoły.
30 sierpnia 2023
Naszych Superbohaterów, w Klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, odwiedziła Fundacja Liga Superbohaterów. Nie dość, że są Super, to jeszcze bohaterowie ;-) Szczecińska fundacja dla dzieci, od 2012 roku, niesie uśmiech i nadzieję maluchom w szpitalach i hospicjach. Wcielają się w postacie z bajek i filmów dla dzieci, aby spełniać marzenia najmłodszych. Odwiedzają pacjentów, dostarczając im radość i poczucie normalności w trudnych czasach. Pięknie dziękujemy za Waszą wizytę i związane z nią duże emocje!  
24 sierpnia 2023
Dzisiaj terapeutka Monika Marczak zaprezentuje jak wyglądają zajęcia z terapii czaszkowo – krzyżowej, w Klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie i opowie, czym jest trzeci co do ważności rytm w życiu człowieka.
3 sierpnia 2023
Niedawno obchodziliśmy 10 urodziny Kliniki „Budzik” dla dzieci. Dzisiaj przybliżamy pracę tych bez, których klinika również by nie istniała, a nie wszyscy wiemy, jak wiele im zawdzięczamy. Mowa o współpracy z firmą Impel, która zapewnia bezpieczeństwo i czystość. Dział ochrony i dział odpowiedzialny za utrzymywanie czystości w klinice są nierozerwalnie związane z „życiem” kliniki. Ochrona to nie tylko nadzór nad bezpieczeństwem, ale także wparcie techniczne i czysto ludzkie.
28 lipca 2023
Klinika „Budzik” dla dzieci ma już 10 lat! Podczas urodzinowego spotkania, o jej początkach, sukcesach i nadziejach powiedzieli nam: Dyrektor placówki – Pan Maciej Piróg i Prezes Fundacji „Akogo?” – Pani Ewa Błaszczyk. Było wzruszająco, rodzinnie i ciepło. Byli z nami specjalni Goście, personel kliniki i oczywiście podopieczni. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie! Kłaniamy się Pani Edycie Bartosiewicz za wspaniały występ.
27 lipca 2023
Opis oferty pracy: Poszukujemy psychologa klinicznego do pracy z dziećmi znajdującymi się w stanie śpiączki lub minimalnej świadomości. Wymagania: 4 letnie doświadczenie ukończona specjalizacja kliniczna wysoko rozwinięta odpowiedzialność i praca zgodnie z zasadami etyki psychologa, umiejętność pracy w zespole, chęć zaangażowania się w długotrwałą współpracę Oferujemy: umowę w niepełnym wymiarze godzin
27 lipca 2023
Świat bez nich byłby zdecydowanie mniej kolorowy. Dziękujemy Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu za stałe towarzyszenie w troskach i wystrzałowe życzenia dla Kliniki „Budzik” dla dzieci, z okazji 10-lecia!
26 lipca 2023
Z firmą TZMO i marką SENI współpracujemy od wielu lat. Życzenia od takiego Partnera cieszą w dwójnasób. Dziękujemy!
25 lipca 2023
W niedzielę hucznie obchodziliśmy 10 urodziny Kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Nasze zaproszenie przyjął specjalny Gość – Pani Edyta Bartosiewicz! Dziękujemy! Było pięknie, wzruszająco, rodzinnie… Dzisiaj dzielimy się z Wami fragmentem tego spotkania. Już wkrótce obszerniejsza relacja.
23 lipca 2023
Dzisiaj świętujemy 10 urodziny Kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie! Z tej okazji składamy Wam najlepsze i najcieplejsze życzenia! Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku, jako pierwszy w Polsce, wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Dziękujemy za Waszą pracę, oddanie i niesioną pomoc! Korzystając z okazji wspominamy jak powstawał budynek kliniki. Fot. Archiwum Fundacji „Akogo?”
21 lipca 2023
Moc dobrych życzeń z okazji 10 – lecia Kliniki „Budzik” dla dzieci przesyła Klinika „Budzik” dla dorosłych, w Olsztynie. Jak powiedział Koordynator Zakładu – lek. med. Piotr Siwik : "(...) Wierzymy, że te pierwsze Wasze doświadczenia, które spowodowały, że powstał Budzik dla dorosłych, dają szanse coraz to większej ilości pacjentów powrotu do normalnego życia (...)"
16 lipca 2023
16 lipca 2013 roku do kliniki „Budzik” dla dzieci, przy Centrum Zdrowia Dziecka, w Międzylesiu, został przyjęty pierwszy pacjent. O początkach działania kliniki, pierwszych podopiecznych, trudach i blaskach pracy w placówce opowiedziała nam Koordynatorka zespołu pielęgniarskiego – dr n. o zdr. Elżbieta Dróżdż – Kubicka.

Strony