Aktualności z Kliniki Budzik

12 lipca 2024
Daria to 17-latka, która 02.01.2024 r. tuż pod swoim domem została potrącona na pasach. Nieprzytomna trafiła do szpitala gdzie przez blisko miesiąc lekarze walczyli o jej życie. Niestety uraz mózgu był na tyle poważny, że zapadła w śpiączkę. 06.02.2024 r. Daria została przewieziona do Kliniki Budzik gdzie zajął się nią zespół profesjonalistów potrafiących dotrzeć do osób w stanie minimalnej świadomości.  Każdy dzień stawiał przed Darią nowe wyzwania, ale przynosił także małe sukcesy dzięki którym 11.07.2024 r. Daria została uznana za osobę WYBUDZONĄ.
2 lipca 2024
Podczas czerwcowego koncertu, Pani Majka Jeżowska wprowadziła budzikowych pacjentów i ich opiekunów w radosny, wakacyjny klimat. Dziękujemy i z energią bierzemy się do dalszej pracy ;-)
18 czerwca 2024
W tym roku nasze zaproszenie do kliniki "Budzik" dla dzieci, w Warszawie, przyjęła Majka Jeżowska. Takie występy pamięta się długo! Było wesoło, kolorowo i energetycznie. A my korzystając z okazji rozdaliśmy naszym podopiecznym prezenty na "Dzień dziecka". Dziękujemy pięknie firmie Jysk Polska za wsparcie darowizną.
1 czerwca 2024
Dzisiaj obchodzimy dzień dziecka! Podczas niedawnej wizyty Ligi Superbohaterów, w Klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, zobaczyliśmy jak ważny jest dotyk i uścisk. Pamiętajmy o pomocnej dłoni i przytulaniu naszych małych i dużych milusińskich! Zdjęcia: Monika Libera
26 maja 2024
W imieniu całej Fundacji "Akogo?" składamy wyrazy uznania i najlepsze życzenia wszystkim Mamom! Szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę Mam naszych podopiecznych, które są niezwykłymi bohaterkami.
16 maja 2024
Wielkimi krokami zbliża się „Dzień dziecka”, a jak wiadomo wszyscy nimi jesteśmy. W ostatni weekend, do obu klinik „Budzik” dla dzieci i dorosłych, przyjechali niezwykli Goście, z prezentami. Odwiedziła nas Fundacja Liga Superbohaterów, ze Szczecina. Bardzo Wam dziękujemy, że znaleźliście trochę czasu na przybycie do naszych podopiecznych i ich rodzin! Oj działo się!
8 maja 2024
12 maja przypada bliskie nam święto - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dzień Położnej. Wczoraj, z tej okazji odbyła się uroczysta Gala zorganizowana przez Okręgową Radę Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. W trakcie uroczystości zostały przyznane wyróżnienia m.in. dla oddanych swojej pracy pielęgniarek, na co dzień pracujących w Klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Dziękujemy za Waszą pracę i opiekę.
29 kwietnia 2024
W ramach obchodów Polskiego Dnia Pacjenta w Śpiączce 18 kwietnia, w tym roku z inicjatywy dr n.o zdr. Elżbiet Dróżdż-Kubickiej, koordynatorki zespołu pielęgniarskiego, „Budzik” dla Dzieci” w Warszawie, redaktorki podręcznika „Opieka nad pacjentem z ilościowymi zaburzeniami świadomości” we współpracy z dr n.
18 kwietnia 2024
Webinar online w ramach obchodów Polskiego Dnia Pacjenta w Śpiączce – 18.04.2024 Z tej okazji Fundacja Ewy Błaszczyk” Akogo?” zaprasza do udziału w webinarze online pod hasłem „Mój bliski w śpiączce? Co muszę wiedzieć.” Wyobraźmy sobie sytuację, w której nasz bliski – dziecko lub dorosły – nagle znajduję się w stanie krytycznym, w śpiączce na Oddziale Intensywnej Terapii, Oddziale intensywnej opieki medycznej (OIT, OIOM.)
12 kwietnia 2024
Już jutro powtórka 1 odcinka serialu pt. „Wybudzeni”, TVP1, godz. 8.50. "Wybudzeni" to 10 odcinkowy serial dokumentalny o ludziach, którzy przeżyli śpiączkę, wrócili do życia i naszego świata. Kolejny odcinek serialu w następną sobotę, 20 kwietnia br. Zainteresowanych odsyłamy również do strony VOD TVP, gdzie jest opublikowana cała seria: https://vod.tvp.pl/programy,88/wybudzeni-odcinki,382955 Źródło: TVP
12 kwietnia 2024
W wieku  15 lat - 25 października 2022r z powodu pogarszającego się stanu ogólnego została przekazana na oddział Kardiologii a następnie Intensywnej Terapii, w stanie ciężkim, z objawami zatorowości płucnej, skrzepami w sercu. Po kilku minutach od przyjęcia serce Domi zatrzymało się. Dopiero po 5 minutach dramatycznej walki o życie udało się przywrócić akcję serca, przez ten czas niedotlenienie czyniło spustoszenie w jej organizmie.
5 kwietnia 2024
Już za tydzień klinikę „Budzik” dla dzieci w Warszawie opuści kolejny wybudzony pacjent. Razem z nim do domu pojedzie adoptowany kot, nazywany w klinice Doktorem „Bursztynem”. Zaczął przychodzić, kiedy chłopiec był jeszcze w głębokiej śpiączce. Teraz wróci z nim do domu, gdzie będzie wspierał naszego bohatera w dalszej rehabilitacji. Trzymamy kciuki i życzymy Wam jak najlepiej! Jak można pomóc: https://www.siepomaga.pl/andrzej-michalski
28 marca 2024
Andrzej zachorował niepodziewanie 3.06.2023 roku na autoimmunologiczne zapalenie mózgu z ogromnym obrzękiem w czaszce. W Poznaniu, w Szpitalu Klinicznym im. K.  Jonshera wielokrotnie przeszedł operacje neurochirurgiczne ratujące życie i po dwóch miesiącach walki w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej został przekazany do Kliniki „Budzik” w Warszawie.
21 marca 2024
Do kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, powrócił po renowacji „Miś”, wykonany przez Mistrza – Józefa Wilkonia. Przywitaliśmy „Misia” (po zimowym śnie) hucznie wraz z Orkiestrą Dętą Pruszkowianka. Dziękujemy pięknie za przybycie Mistrzowi i przedstawicielom Orkiestry. Nasi podopieczni nie kryli radości. Budzimy wraz z wiosną!
15 marca 2024
Już za tydzień kolejny Światowy Dzień Śpiączki - 22 marca 2024 roku. Z tej okazji, podobnie jak w latach ubiegłych, środowisko praktyków i naukowców zajmujących się stanami śpiączkowymi zorganizowało dwa webinary pod hasłem "Światowy Dzień Śpiączki w Polsce 2024 - Nauka nie śpi", transmitowane na żywo na platformie You Tube Fundacji „Akogo?”. W pierwszym panelu, który rozpocznie się o godzinie 18.00,  wezmą udział naukowcy  z całej Polski specjalizujący się w badaniu śpiączki.

Strony