Aktualności z Kliniki Budzik

1 Wrzesień 2021
Pani Ewa Błaszczyk – Prezes Fundacji „Akogo?”, będąc w jury Festiwalu Filmowego  im. Krzysztofa Komedy, w Ostrowie Wielkopolskim, odbyła liczne spotkania, m.in. z przedstawicielami Szkoły Podstawowej Nr. 4 im. Królowej Jadwigi (w tej miejscowości). Dyrekcja szkoły przekazała na ręce Pani Ewy, od uczniów, ceramicznego „Aniołka” dla podopiecznych kliniki „Budzik”, w Warszawie. Dziękujemy! Wszystkim uczniom, z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, życzymy owocnej nauki i ciekawych wyzwań !
4 Sierpień 2021
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, który jest poświęcony Julii wybudzonej w Klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Julia w sierpniu br. wraca do domu! Choć marzy o tym, żeby mówić, porozumiewa się ze światem poprzez pisanie. O tym jak trafiła do kliniki i co się wydarzyło po drodze opowiedziała nam jej Mama. W tym wzruszającym materiale m.in. pokazujemy postulaty, które mogą pomóc opiekunom osób w śpiączce. Możecie wesprzeć dalszą rehabilitację Julii oraz dofinansować zakup niezbędnego dla niej sprzętu.
29 Lipiec 2021
Julia trafiła do Kliniki po 6 miesiącach od wypadku komunikacyjnego i przez 15 miesięcy była pacjentką „Budzika”. Z pokorą i determinacją stawiała czoła intensywnej rehabilitacji jakiej była poddawana, wspierana przez rodziców, brata oraz kudłatego terapeutę Lucie.
16 Lipiec 2021
W dniach 16-20 lipca 2021 r. prowadzona jest aukcja jednego z obrazów Pani Doroty Leszczyńskiej – Danek, na rzecz naszej fundacji i kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Autorka dedykuje klinice obraz pt. „Bogurodzica” i opowiedziała nam sama o tym pomyśle. Jest to projekt związany z wirtualnym chórem ,,Chórtownia ". Tu można obejrzeć nagranie chóru (premiera tego utworu odbyła się wczoraj, 15 lipca br.): https://youtu.be/90lCDso6VEk
14 Lipiec 2021
W dniach 16-20 lipca 2021 r. prowadzona będzie aukcja jednego z obrazów Pani Doroty Leszczyńskiej – Danek, na rzecz naszej fundacji i kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Autorka dedykuje klinice obraz pt. „Bogurodzica”. Jest to projekt związany z wirtualnym chórem ,,Chórtownia ", a organizatorem aukcji w imieniu Pani Doroty Leszczyńskiej – Danek jest Fundacja Chórtownia. Obraz będzie można zobaczyć w czasie koncertów Sang over grenser – Śpiewanie bez granic: Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego im. Moniki Swarowskiej – Walawskiej.
9 Lipiec 2021
W minionym tygodniu, 7 lipca, przypadał „Światowy dzień czekolady”. Nie mogliśmy nie skorzystać z takiej okazji i zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne, w klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Nasze zaproszenie przyjął Pan Jakub Kuroń, który wraz z Mamą, Panią Joanną, przygotował dla podopiecznych kliniki słodki poczęstunek. Nasi milusińscy słuchali ciekawych opowieści o szykowaniu deserów, a część z nich nawet pomagała w rozdrabnianiu ciasteczek czy nakładaniu owoców. W warsztatach wzięli również czynny udział rodzice i rodzeństwo naszych podopiecznych.
5 Lipiec 2021
Życzymy wszystkim wspaniałych, słonecznych, ciepłych wakacji ! Pamiętajmy o opiece nad najmłodszymi i bezpiecznych kąpielach. Woda to żywioł, nie lekceważmy jej!
2 Lipiec 2021
Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Panią Dr n. med.  Barbarę Szal – Karkowską. Wybitnego specjalistę w dziedzinie neurologii odznaczonego najwyższym wyróżnieniem za zasługiw wieloletniej pracy klinicznej, naukowej, dydaktycznej i społecznej.
29 Czerwiec 2021
Żegnamy naszego wieloletniego współpracownika, Panią Dr n.med. Barbarę Szal – Karkowską. Niezwykły Lekarz, który wspierał działania naszej Fundacji „Akogo?” i Kliniki „Budzik” dla dzieci. Kiedyś Pani Doktor zacytowała tekst: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” W. Szymborska Pamiętajmy zatem! Z całego, fundacyjnego serca Dziękujemy! Odpoczywaj w pokoju!
23 Czerwiec 2021
23 czerwca obchodzimy „Dzień Ojca”. Wszystkim Tatusiom składamy najlepsze życzenia! W tym miesiącu klinikę „Budzik” dla dzieci, w Warszawie opuszcza Szymon. W walce o powrót do zdrowia mógł liczyć na niesamowite wsparcie Taty ! Sam opowiedział nam jak się cieszy z powrotu do domu i jak się zmienił...   Jak możecie pomóc Szymonowi w dalszej rehabilitacji: www.siepomaga.pl/Szymon-Leske
22 Czerwiec 2021
Franek w wyniku potrącenia przez samochód w sierpniu 2020r. zapadł w śpiączkę mózgową. Początkowo walczono o jego życie na OIOM-ie w Gdańsku, gdy stan zdrowia Franka ustabilizował się trafił do Kliniki Budzik (bez świadomości, bez ruchu), by tu walczyć o swoje zdrowie oraz sprawność intelektualną i fizyczną. Franek dzięki niesamowitej własnej sile i waleczności, ogromnemu wsparciu rodziców oraz pomocy ze strony Budzika wybudził się ze śpiączki. Stopniowo odzyskuje sprawność: samodzielnie siedzi, odżywia się, mówi, pamięta, jest najbardziej roześmianym pacjentem w klinice.
9 Czerwiec 2021
W marcu 2021 roku Szymon wskutek urazu doznanego podczas wypadku komunikacyjnego zapadł w śpiączkę i trafił do Budzika. Intensywna rehabilitacja oraz ogromna determinacja Szymona w walce o powrót do sprawności przyniosły spektakularne efekty. Po kilku miesiącach walki o samodzielność oraz niesamowitemu wsparciu Taty, który na co dzień był w Klinice z synem, Szymon wraca do domu w dobrym humorze i o własnych nogach. Dużo zdrówka dla Was obu i samych słonecznych dni.
2 Czerwiec 2021
Jak co roku, 1 czerwca, odwiedziliśmy naszych podopiecznych w klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. W trosce o bezpieczeństwo spotkaliśmy się na zewnątrz, na zielonej łące... Nasze zaproszenie przyjęła Ania Anahata, która prowadzi m.in. zajęcia z muzykoterapii. Przy użyciu wielu instrumentów wprowadziła nas w inny świat... Było wspólne granie, śpiewanie i prezenty z balonikami! Dziękujemy firmom: Jysk za milusińskie poduszeczki i Wawel za osłodzenie tych obchodów.
31 Maj 2021
Z okazji Dnia Dziecka, pragniemy przekazać Państwu, bardzo osobistą i jedną z ostatnich wypowiedzi, przyjaciela naszej fundacji, Śp. Jacka Kuronia, w której padają ciepłe słowa dotyczące naszych milusińskich...  
28 Maj 2021
Jeszcze niedawno obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek" – (12 maja), z myślą o pracy naszych wspaniałych Pielęgniarek i Pielęgniarzy, powstał ten krótki materiał filmowy. Pani Elżbieta Dróżdż – Kubicka, Koordynator zespołu pielęgniarskiego, w Klinice „Budzik" dla dzieci, opowiada o pasji i o tym, co jest najważniejsze w tej niezwykle ważnej pracy. Dzięki właśnie takim Osobom, pełnym empatii, „Budzik" może działać. Jeszcze raz Wam dziękujemy!  

Strony