Zgłoszenia pacjentów

Przypominamy, że pobyt i rehabilitacja pacjentów w Klinice „Budzik”, jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA. Wraz z dzieckiem w Budziku mieszka jeden z rodziców/opiekunów, który jest włączony w proces rehabilitacji; pobyt opiekuna jest również BEZPŁATNY!
Szczegółowe kryteria kwalifikacji do Kliniki BUDZIK dostępne są pod poniższym linkiem

więcej informacji...

Klinika Budzik dla dzieci

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE.

Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Od lipca 2013 r. w "Budziku" są pierwsi pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM (w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej), są kierowane do Kliniki "Budzik". Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje Medyczny Zespół Kwalifikacyjny ds. Programu Wybudzania Dzieci ze Śpiączki, w skład którego wchodzą: Kierownik jednostki, lekarz neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz pediatra, fizjoterapeuta, pielęgniarka i sekretarz Komisji oraz - jako obserwator - przedstawiciel Fundacji "Akogo?".
Pełny program leczniczo-rehabilitacyjny obejmuje: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego (rehabilitacja), program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie. Program leczenia prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice naszych pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji.

Projekt Kliniki został opracowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego. Jest to budynek o 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni 1500 m². Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą i jest połączona łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.
 

 

Ponieważ Nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki Budzik. Zakwalifikowane dzieci zostaną wpisane do kolejki oczekujących i będą mogły zostać przyjęte na miejsca wybudzonych podopiecznych. Szczegółowe informacje na temat zgłaszania pacjentów do Kliniki Budzik znajdują się na stronie "Zgłoszenia pacjentów do Budzika".
 

Aktualności z Budzika

12 lipca 2024
Daria to 17-latka, która 02.01.2024 r. tuż pod swoim domem została potrącona na pasach. Nieprzytomna trafiła do szpitala gdzie przez blisko miesiąc lekarze walczyli o jej życie. Niestety uraz mózgu był na tyle poważny, że zapadła w śpiączkę. 06.02.2024 r. Daria została przewieziona do Kliniki Budzik gdzie zajął się nią zespół profesjonalistów potrafiących dotrzeć do osób w stanie minimalnej świadomości.  Każdy dzień stawiał przed Darią nowe wyzwania, ale przynosił także małe sukcesy dzięki którym 11.07.2024 r. Daria została uznana za osobę WYBUDZONĄ.
2 lipca 2024
Podczas czerwcowego koncertu, Pani Majka Jeżowska wprowadziła budzikowych pacjentów i ich opiekunów w radosny, wakacyjny klimat. Dziękujemy i z energią bierzemy się do dalszej pracy ;-)
18 czerwca 2024
W tym roku nasze zaproszenie do kliniki "Budzik" dla dzieci, w Warszawie, przyjęła Majka Jeżowska. Takie występy pamięta się długo! Było wesoło, kolorowo i energetycznie. A my korzystając z okazji rozdaliśmy naszym podopiecznym prezenty na "Dzień dziecka". Dziękujemy pięknie firmie Jysk Polska za wsparcie darowizną.
1 czerwca 2024
Dzisiaj obchodzimy dzień dziecka! Podczas niedawnej wizyty Ligi Superbohaterów, w Klinice „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, zobaczyliśmy jak ważny jest dotyk i uścisk. Pamiętajmy o pomocnej dłoni i przytulaniu naszych małych i dużych milusińskich! Zdjęcia: Monika Libera
26 maja 2024
W imieniu całej Fundacji "Akogo?" składamy wyrazy uznania i najlepsze życzenia wszystkim Mamom! Szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę Mam naszych podopiecznych, które są niezwykłymi bohaterkami.

Wybudzeni

Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik
Daria
12 lipca 2024
Daria to 17-latka, która 02.01.2024 r. tuż pod swoim domem została potrącona na pasach. Nieprzytomna trafiła do szpitala gdzie przez blisko miesiąc lekarze walczyli o jej życie. Niestety uraz mózgu był na tyle poważny, że zapadła w śpiączkę. 06.02.2024 r została przewieziona do Kliniki Budzik gdzie zajął się nią zespół profesjonalistów potrafiących dotrzeć do osób w stanie minimalnej świadomości. Każdy dzień stawiał przed Darią nowe wyzwania, ale przynosił także małe sukcesy dzięki którym 11.07.2024 r. Daria została uznana za 121 osobę WYBUDZONĄ.
Dominika
12 kwietnia 2024
W wieku  15 lat - 25 października 2022r z powodu pogarszającego się stanu ogólnego została przekazana na oddział Kardiologii a następnie Intensywnej Terapii, w stanie ciężkim, z objawami zatorowości płucnej, skrzepami w sercu. Po kilku minutach od przyjęcia serce Domi zatrzymało się. Dopiero po 5 minutach dramatycznej walki o życie udało się przywrócić akcję serca, przez ten czas niedotlenienie czyniło spustoszenie w jej organizmie.  Kardiochirurdzy przeprowadzili trudną operację, następne prawie 5 tygodni spędziła w Oddziale Intensywnej Terapii. 
24 stycznia 2023 roku Dominika została przyjęta do Kliniki Budzik dla Dzieci a 4 kwietnia 2024 została uznana za 117 pacjenta wybudzonego ze śpiączki.
Andrzej
28 marca 2024
Andrzej zachorował niepodziewanie 3.06.2023 roku na autoimmunologiczne zapalenie mózgu z ogromnym obrzękiem w czaszce. W Poznaniu, w Szpitalu Klinicznym im. K.  Jonshera wielokrotnie przeszedł operacje neurochirurgiczne ratujące życie i po dwóch miesiącach walki w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej został przekazany do Kliniki „Budzik” w Warszawie.
Pierwszego dnia wiosny, 21.03.2024, dzięki nieocenionej pracy całego zespołu „Budzika” został wybudzony ze śpiączki.
Dominik
29 grudnia 2023
Dominik dzięki rehabilitacji w Klinice Budzik wraca powoli do sprawności 
Była to dla nas ciężka droga ale dzięki wsparciu całego zespołu kliniki budzik jesteśmy dziś dwa kroki do przodu