Zgłoszenia pacjentów

Przypominamy, że pobyt i rehabilitacja pacjentów w Klinice „Budzik”, jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA. Wraz z dzieckiem w Budziku mieszka jeden z rodziców/opiekunów, który jest włączony w proces rehabilitacji; pobyt opiekuna jest również BEZPŁATNY!
Szczegółowe kryteria kwalifikacji do Kliniki BUDZIK dostępne są pod poniższym linkiem

więcej informacji...

Klinika Budzik dla dzieci

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE.

Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Od lipca 2013 r. w "Budziku" są pierwsi pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM (w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej), są kierowane do Kliniki "Budzik". Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje Medyczny Zespół Kwalifikacyjny ds. Programu Wybudzania Dzieci ze Śpiączki, w skład którego wchodzą: Kierownik jednostki, lekarz neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz pediatra, fizjoterapeuta, pielęgniarka i sekretarz Komisji oraz - jako obserwator - przedstawiciel Fundacji "Akogo?".
Pełny program leczniczo-rehabilitacyjny obejmuje: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego (rehabilitacja), program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie. Program leczenia prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice naszych pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji.

Projekt Kliniki został opracowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego. Jest to budynek o 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni 1500 m². Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą i jest połączona łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.
 

 

Ponieważ Nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki Budzik. Zakwalifikowane dzieci zostaną wpisane do kolejki oczekujących i będą mogły zostać przyjęte na miejsca wybudzonych podopiecznych. Szczegółowe informacje na temat zgłaszania pacjentów do Kliniki Budzik znajdują się na stronie "Zgłoszenia pacjentów do Budzika".
 

Aktualności z Budzika

9 września 2024
W 1996 roku, z inicjatywy World Physiotherapy, dzień 8 września został ustanowiony świętem całej światowej społeczności fizjoterapeutycznej. Z tej okazji pragniemy podziękować i złożyć najlepsze życzenia wszystkim fizjoterapeutom pracującym w Klinikach „Budzik” dla dzieci i dorosłych!
26 sierpnia 2024
W minionym tygodniu z Kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, do tymczasowego domu wróciła Mariia z Mamą. Uciekały przed wojną, a los ponownie je doświadczył. Szczęśliwie, po rocznym pobycie w klinice, Mariia wróciła do nas, ale potrzebuje dalszej rehabilitacji. Jak pomóc?! https://pomagam.pl/aahp7w Od Mamy – "(...)Byliśmy dla Was obcy a przyjęliście Nas jak swoich. Nie ma słów jakimi matka może wyrazić wdzięczność za zdrowie dziecka.(...)"
21 sierpnia 2024
Tydzień temu klinikę „Budzik” dla dzieci opuszczał Artur. Jak jest to w zwyczaju żegnała go cała klinika, pracownicy i podopieczni wraz z rodzinami. Artur ma wiele marzeń, ale czeka go też dalsza rehabilitacja. Jeśli możecie wesprzyjcie jego zbiórkę:
7 sierpnia 2024
Takie wizyty nie zdarzają się codziennie. W ostatni weekend do Kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, zawitała Fundacja Liga Super Bohaterów i Pani Ewa Błaszczyk. Tym razem mieliśmy wątpliwość czy nie troi nam się w oczach, bo w końcu ilu było tych Spider - Manów?! Dziękujemy za Wasz przyjazd i radość, którą sprawiacie naszym podopiecznym i ich opiekunom. To nieoceniony pozytywny bodziec motywujący do powrotu.
4 sierpnia 2024
Artur lat 17,5. W dniu 11 marca 2024r. Artur zostaje potrącony przez pociąg miejski. Przewieziony do pobliskiego szpitala przeszedł prawie 5 godziną operację. Doznał stłuczenia wątroby, płuc, amputowana została prawa nerka, złamana kość udowa, cześć żeber oraz doznaje urazu głowy. Rano zostaje przewieziony do szpitala w Gdańsku na odział intensywnej terapii. Niestety po wykonaniu rezonansu głowy, okazało się, że doznał rozlanego urazu aksonalnego głowy i zapadł w śpiączkę.

Wybudzeni

Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik
Mariia
03 sierpnia 2024
1 lipca 2023 roku podczas festynu rodzinnego Mariia uległa wypadkowi z udziałem pijanego motocyklisty. Doznała urazu mózgu oraz twarzoczaszki, zapadła w śpiączkę. 22 sierpnia 2023 Mariia trafiła do Kliniki Budzik dla Dzieci w Warszawie. Dzięki pracy zespołu specjalistów, wsparciu bliskich i wielkiej miłości matki i siostry❤️ Mariia walczyła o swoją sprawność. Setki godzin zajęć z fizjoterapeutami, ćwiczeń logopedycznych, zajęcia specjalistyczne oraz praca z psychologiem sprawiły że Mariia osiągnęła sukces. 25 lipca 2024r. Mariia została uznana za osobę WYBUDZONĄ.
Mariia jest 122 wybudzoną pacjentką.
Artur
03 sierpnia 2024
Artur lat 17,5. W dniu 11 marca 2024r. Artur zostaje potrącony przez pociąg miejski. Przewieziony do pobliskiego szpitala przeszedł prawie 5 godziną operację.  Po miesiącu walki na ojomie, zostaje przeniesiony na inny odział, gdzie lekarze decydują, aby umieścić Artura w Klinice "Budzik" w Warszawie. W dniu 25 lipca 2024 Artur zostaje uznany za 121 pacjenta wybudzonego w Klinice Budzik.
Daria
12 lipca 2024
Daria to 17-latka, która 02.01.2024 r. tuż pod swoim domem została potrącona na pasach. Nieprzytomna trafiła do szpitala gdzie przez blisko miesiąc lekarze walczyli o jej życie. Niestety uraz mózgu był na tyle poważny, że zapadła w śpiączkę. 06.02.2024 r została przewieziona do Kliniki Budzik gdzie zajął się nią zespół profesjonalistów potrafiących dotrzeć do osób w stanie minimalnej świadomości. Każdy dzień stawiał przed Darią nowe wyzwania, ale przynosił także małe sukcesy dzięki którym 11.07.2024 r. Daria została uznana za 120 osobę WYBUDZONĄ.
Dominika
12 kwietnia 2024
W wieku  15 lat - 25 października 2022r z powodu pogarszającego się stanu ogólnego została przekazana na oddział Kardiologii a następnie Intensywnej Terapii, w stanie ciężkim, z objawami zatorowości płucnej, skrzepami w sercu. Po kilku minutach od przyjęcia serce Domi zatrzymało się. Dopiero po 5 minutach dramatycznej walki o życie udało się przywrócić akcję serca, przez ten czas niedotlenienie czyniło spustoszenie w jej organizmie.  Kardiochirurdzy przeprowadzili trudną operację, następne prawie 5 tygodni spędziła w Oddziale Intensywnej Terapii. 
24 stycznia 2023 roku Dominika została przyjęta do Kliniki Budzik dla Dzieci a 4 kwietnia 2024 została uznana za 117 pacjenta wybudzonego ze śpiączki.