Zgłoszenia pacjentów

Ponad 40 dzieci zostało wybudzonych, nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki. Zakwalifikowane dzieci zostaną przyjęte do Kliniki Budzik.
Rodziców, lekarzy, dyrektorów zapraszamy do współpracy.

więcej informacji...

Klinika Budzik

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE.

Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Od lipca 2013 r. w "Budziku" są pierwsi pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM (w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej), są kierowane do Kliniki "Budzik". Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje Medyczny Zespół Kwalifikacyjny ds. Programu Wybudzania Dzieci ze Śpiączki, w skład którego wchodzą: Kierownik jednostki, lekarz neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz pediatra, fizjoterapeuta, pielęgniarka i sekretarz Komisji oraz - jako obserwator - przedstawiciel Fundacji "Akogo?".
Pełny program leczniczo-rehabilitacyjny obejmuje: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego (rehabilitacja), program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie. Program leczenia prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice naszych pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji.

Projekt Kliniki został opracowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego. Jest to budynek o 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni 1500 m². Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą i jest połączona łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.
 

 

Ponieważ Nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki Budzik. Zakwalifikowane dzieci zostaną wpisane do kolejki oczekujących i będą mogły zostać przyjęte na miejsca wybudzonych podopiecznych. Szczegółowe informacje na temat zgłaszania pacjentów do Kliniki Budzik znajdują się na stronie "Zgłoszenia pacjentów do Budzika".
 

Aktualności z Budzika

15 luty 2019
Do Kliniki Budzik poszukujemy fizjoterapeuty do pracy z dziećmi znajdującymi się w stanie śpiączki lub minimalnej świadomości.  Wymagania:  - prawo do wykonywania zawodu - doświadczenie w pracy na stanowisku fizjoterapeuty - mile widziane dodatkowe kursy i szkolenia z zakresu pracy z pacjentem neurologicznym lub pediatrycznym Oferujemy: - umowę w pełnym wymiarze godzin w oparciu o umowę o działalność gospodarczą lub umowę - zlecenia - elastyczne godziny pracy
29 Styczeń 2019
Firma medAspis jest przyjazna Wszystkim Pacjentom. Budujemy, kształcimy i rozwijamy technologię w Polsce, ale również pamiętamy i wspieramy. Dzięki medAspis mali pacjenci Kliniki „Budzik” będą mieli pewność stosowania oryginalnych leków. Dyrektywa fałszywkowa z www.medAspis.com
15 Styczeń 2019
Klinika „Budzik” również podpisuje się pod prośbą skierowaną do Jurka Owsiaka.
11 Styczeń 2019
Dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za wsparcie również naszej fundacji „Akogo?” oraz  kliniki „Budzik” dla dzieci w Warszawie. Trzymamy kciuki za powodzenie podczas tegorocznego Finału WOŚP!
4 Styczeń 2019
Nasz 14 letni Adrian wkrótce wróci do domu! Ten przesympatyczny i uśmiechniety nastolatek ze zdjęcia po 7 miesiącach pobytu w Klinice niedługo wróci do domu, gdzie czeka na niego rodzina i przyjaciele. Adrian ma świadomość, że jeszcze trochę pracy przed nim, jednak ma w sobie ogrom motywacji i wsparcia by wrócić do pełnej sprawności.
3 Styczeń 2019
Z końcem roku otrzymaliśmy kolejną darowiznę od Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Wczoraj do kliniki „Budzik”, w Warszawie, został przyjęty nowy pacjent, na którego czekała specjalna wyprawka. Dziękujemy!

Wybudzeni

Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik
Adrian
04 Styczeń 2019
14 letni Adrian wybudził się po 7 miesiącach pobytu w Klinice. Życzymy Adrianowi spełnienia WSZYSTKICH pragnień i marzeń w jak najszybszym czasie. Trzymamy kciuki za dalsze postępy w rehabilitacji.
Alan
09 Listopad 2018
W sierpniu 2018 roku 7-letni Alan uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał rozległego urazu mózgu. Pod koniec sierpnia trafił do "Budzika". Dzięki ogromnej determinacji Alana w trakcie zajęć z terapeutami, oraz zaangażowaniu całego zespołu, w listopadzie został on uznany za osobę wybudzoną.
Łucja
18 Październik 2018
7-letnia Łucja trafiła do kliniki "Budzik" w sierpniu 2018 r. Dziewczynka zapadła w śpiączkę w skutek urazu, do którego doszło na początku lipca. Dzięki intensywnej rehabilitacji już w październiku została uznana za wybudzoną. Łucja jest 50 dzieckiem wybudzonym ze śpiączki w Klinice Budzik.
Abigail
23 Lipiec 2018
30 września 2017 roku Abigail uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Wiele miesięcy intensywnej rehabilitacji i ogromne zaangażowanie terapeutów pracujących z dziewczynką, sprawiły że opuści ona „Budzik” na własnych nogach.
Krzysiek
20 Czerwiec 2018
15 letni Krzysiek zapadł w śpiączkę wskutek urazu komunikacyjnego w listopadzie 2017r.
20 czerwca, po wielu miesiącach terapii i ciężkich ćwiczeń zespół terapeutyczny ostatecznie potwierdził, że walka o wybudzenie Krzyśka zakończyła się sukcesem.