Zgłoszenia pacjentów

Przypominamy, że pobyt i rehabilitacja pacjentów w Klinice „Budzik”, jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA. Wraz z dzieckiem w Budziku mieszka jeden z rodziców/opiekunów, który jest włączony w proces rehabilitacji; pobyt opiekuna jest również BEZPŁATNY!
Szczegółowe kryteria kwalifikacji do Kliniki BUDZIK dostępne są pod poniższym linkiem

więcej informacji...

Klinika Budzik

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE.

Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Od lipca 2013 r. w "Budziku" są pierwsi pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM (w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej), są kierowane do Kliniki "Budzik". Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje Medyczny Zespół Kwalifikacyjny ds. Programu Wybudzania Dzieci ze Śpiączki, w skład którego wchodzą: Kierownik jednostki, lekarz neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz pediatra, fizjoterapeuta, pielęgniarka i sekretarz Komisji oraz - jako obserwator - przedstawiciel Fundacji "Akogo?".
Pełny program leczniczo-rehabilitacyjny obejmuje: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego (rehabilitacja), program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie. Program leczenia prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice naszych pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji.

Projekt Kliniki został opracowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego. Jest to budynek o 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni 1500 m². Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą i jest połączona łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.
 

 

Ponieważ Nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki Budzik. Zakwalifikowane dzieci zostaną wpisane do kolejki oczekujących i będą mogły zostać przyjęte na miejsca wybudzonych podopiecznych. Szczegółowe informacje na temat zgłaszania pacjentów do Kliniki Budzik znajdują się na stronie "Zgłoszenia pacjentów do Budzika".
 

Aktualności z Budzika

10 Grudzień 2019
A dzisiaj klinikę „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, opuszcza Sebastian!  
10 Grudzień 2019
W poniedziałek, 9 grudnia br., trochę niespodziewanie, do kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, przyjechał Mikołaj z prezentami! Towarzyszyli mu pomocnicy z Fundacji CZERWONE NOSKI Klown w Szpitalu -  Pielęgniarka salowa Pasta i Doktor Cezary Smacznego. Było wspólne śpiewanie, prezenty i słodkości! Dziękujemy za wsparcie w świętowaniu firmom: Jysk, Oceanic, Rossmann i Wawel. Foto – Paweł Wilewski
9 Grudzień 2019
W ostatni piątek, 6 grudnia br., mieliśmy wielką przyjemność i zaszczyt gościć w Klinice "Budzik" dla dzieci Panią prof. Elizabeth Wirkowski, która prowadzi w Nowym Jorku Klinikę Intensywnej Opieki Neurologicznej (Stony Brook Medicine). Nasze spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w opiece nad pacjentami w śpiączce oraz zaplanowania przyszłej współpracy.
6 Grudzień 2019
W Budziku dziś Mikołajki!!! Radosny dzień dla wszystkich mieszkańców Kliniki. Były prezenty, moc uśmiechów, a rodzice/opiekunowie mogli wykazać się wiedzą na tematy świąteczne, a także niebywałym talentem wokalnym czy recytatorskim. Było kolędowanie w pełnym tego słowa znaczeniu. Naszym "Śpiochom" życzymy bogatego Mikołaja! W Budziku pracują "Najlepsi" wspomagacze Świętego Mikołaja. Brawo dla Zespołu Kliniki "Budzik".
2 Grudzień 2019
W dniach 28-29 listopada br., we Wrocławiu, odbywał się V Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było "Zdrowie społeczeństwa to inwestycja, a nie wydatek". Mieliśmy we Wrocławiu silną reprezentację w osobach: dr. Macieja Piróga - Dyrektora Kliniki „Budzik” dla dzieci oraz Tomasza Jastrzębskiego - Koordynatora ds. medycznych Fundacji.  
21 Listopad 2019
W grudniu 2018 r. do Kliniki Budzik został przywieziony Sebastian. Chłopiec w skutek niefortunnego upadku ze schodów doznał urazu mózgu. Dzięki intensywnej rehabilitacji i zaangażowaniu całego personelu Kliniki Budzik, Sebastian został uznany za wybudzonego 21.11.2019r. Trzymamy mocno za niego kciuki w dalszej walce o powrót do sprawności.

Wybudzeni

Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik
Sebastian
21 Listopad 2019
Sebastian w skutek niefortunnego upadku ze schodów doznał urazu mózgu. Trafił do Kliniki Budzik w grudniu 2018 roku. Dzięki intensywnej rehabilitacji i zaangażowaniu całego personelu Kliniki Budzik, został uznany za wybudzonego 21 listopada 2019 roku.
Dominik
03 Październik 2019
Dominik trafił do Kliniki "Budzik" w wyniku wypadku komunikacyjnego. Po kilku miesiącach intensywnej rehabilitacji, uznano Go za wybudzonego.
Wiktor
06 Wrzesień 2019
Powodem przyjazdu Wiktora i Jego mamy do Kliniki BUDZIK w Warszawie było zatrzymanie krążenia w lutym 2019 roku. Dzięki 5 miesiącom intensywnej opieki rehabilitacyjnej, trosce i zaangażowaniu fizjoterapeutów oraz wsparciu Rodziny i ogromnej motywacji Wiktora, uznano Go za wybudzonego 6 września 2019 roku.
Wiktor, pogodny i uzdolniony artystycznie 17-latek, jest 62 wybudzonym pacjentem w Klinice Budzik dla dzieci.
Julita
12 Lipiec 2019
Julita została przywieziona do kliniki "Budzik" w kwietniu 2019 roku. Czternastoletnia dziewczynka została potrącona przez auto w wyniku czego zapadła w śpiączkę. Dzięki zaangażowaniu, intensywnej pracy i współpracy całego personelu kliniki "Budzik", wsparcia rodziny i wytrwałości pacjentki została uznana za wybudzoną w dniu 12 lipca 2019.
Patryk
12 Lipiec 2019
Patryk trafił do kliniki Budzik 10 października 2018 roku po wypadku komunikacyjnym w wyniku, którego doznał rozległego urazu mózgu. Wiele miesięcy intensywnej rehabilitacji oraz zaangażowanie terapeutów i ogromna determinacja chłopca doprowadziły do wybudzenia Patryka 8 lipca 2019 roku.