Zgłoszenia pacjentów

Ponad 40 dzieci zostało wybudzonych, nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki. Zakwalifikowane dzieci zostaną przyjęte do Kliniki Budzik.
Rodziców, lekarzy, dyrektorów zapraszamy do współpracy.

więcej informacji...

Klinika Budzik

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE.

Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Od lipca 2013 r. w "Budziku" są pierwsi pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM (w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej), są kierowane do Kliniki "Budzik". Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje Medyczny Zespół Kwalifikacyjny ds. Programu Wybudzania Dzieci ze Śpiączki, w skład którego wchodzą: Kierownik jednostki, lekarz neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz pediatra, fizjoterapeuta, pielęgniarka i sekretarz Komisji oraz - jako obserwator - przedstawiciel Fundacji "Akogo?".
Pełny program leczniczo-rehabilitacyjny obejmuje: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego (rehabilitacja), program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie. Program leczenia prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice naszych pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji.

Projekt Kliniki został opracowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego. Jest to budynek o 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni 1500 m². Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą i jest połączona łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.
 

 

Ponieważ Nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki Budzik. Zakwalifikowane dzieci zostaną wpisane do kolejki oczekujących i będą mogły zostać przyjęte na miejsca wybudzonych podopiecznych. Szczegółowe informacje na temat zgłaszania pacjentów do Kliniki Budzik znajdują się na stronie "Zgłoszenia pacjentów do Budzika".
 

Aktualności z Budzika

19 Kwiecień 2018
W warszawskiej Klinice "Budzik", świętowaliśmy wczoraj Dzień Pacjenta w Śpiączce. Z tej okazji zostały wypuszczone balony z "marzeniami" naszych podopiecznych :) Zachęcamy, także do zapoznania się z materiałem w TVP3 Warszawa - "Wywiad Kuriera" z udziałem p. Ewy Błaszczyk -  Prezes Fundacji "Akogo?". http://warszawa.tvp.pl/36850744/18042018   (rozmowa od 19'16'')
18 Kwiecień 2018
Na Dzień Pacjenta w Śpiączce każdy z pacjentów Kliniki Budzik otrzymał zestaw kosmetyków z firmy Oceanic i kolorowy balonik od firmy Etna z Warszawy. Rodzicom podarowaliśmy tabliczkę czekolady, na osłodę, od firmy Wawel. Dziękujemy!
16 Kwiecień 2018
W tym roku, po raz 6 obchodzimy święto naszych podopiecznych. 23 listopada 2012 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia 18 kwietnia Dniem Pacjenta w Śpiączce. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na sytuację takich pacjentów i zrozumienie ich problemów. Załączamy zdjęcia pacjentów (Ci, którym się udało…), z galerii, z kliniki „Budzik”, w Międzylesiu.
16 Kwiecień 2018
Dominika, śliczna 17 latka trafiła do Budzika po operacji usunięcia guza śródczaszkowego.                                   W Budziku przebywała od 7 marca 2017, pod opieką kochanych rodziców. Nastolatka dzielnie  z uporem i ogromną motywacją walczyła i dalej walczy o powrót do zdrowia, wspierana przez najbliższych.   Życzymy Dominice wytrwałości, i spełnienia najskrytszych marzeń.
16 Kwiecień 2018
Ania w wieku 9 lat zapadła w śpiączkę i trafiła do Budzika. Jej stan został spowodowany trzecią operacją korygującą wrodzoną wadę serca, która została przeprowadzona w grudniu 2016r. Najbliżsi Ani – mama, brat oraz siostra – pomimo doznania ogromnego cierpienia nie poddali się i z całych sił dopingowali Anię w powrocie do zdrowia nieustanie się o nią troszcząc. Mama spędzała każdy dzień w klinice, a brat z siostrą pokonywali niezliczoną ilość kilometrów pomiędzy Dąbrową Górniczą a Warszawą. Ania z biegiem czasu zaczęła wynagradzać im oddanie poprzez, choć nieśmiałe, to jak cenne pierwsze uśmiechy.

Wybudzeni

Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik
Dominika
16 Kwiecień 2018
Dominika, śliczna 17 latka trafiła do Budzika po operacji usunięcia guza śródczaszkowego. Budziku przebywała od 7 marca 2017.
Ania
16 Kwiecień 2018
Ania w wieku 9 lat zapadła w śpiączkę i trafiła do Budzika. Jej stan został spowodowany trzecią operacją korygującą wrodzoną wadę serca, która została przeprowadzona w grudniu 2016r.
Karol
16 Marzec 2018
Karol w sierpniu 2016 roku uległ wypadkowi, po którym trafił do naszej placówki. W Budziku Karolem zajmowała się mama Grażyna, na zmianę ze starszym rodzeństwem. Karol został uznany za wybudzonego 13 marca 2018r.
Ola
31 Styczeń 2018
10 letnia Ola trafiła do nas po wypadku komunikacyjnym w listopadzie 2016 roku. Za wybudzoną ze śpiączki uznana została 30 stycznia 2018 roku.
Ola jest 41 dzieckiem wybudzonym ze śpiączki w Klinice Budzik.
Antoś
17 Styczeń 2018
4 letni Antoś przebywał w Klinice od 23 sierpnia 2017, do której trafił w wyniku potrącenia przez samochód w rodzinnej miejscowości. 16 stycznia 2018r. decyzją zespołu terapeutycznego został uznany za wybudzonego. Antoś jest 40 dzieckiem wybudzonym w naszej klinice.