Zgłoszenia pacjentów

Przypominamy, że pobyt i rehabilitacja pacjentów w Klinice „Budzik”, jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA. Wraz z dzieckiem w Budziku mieszka jeden z rodziców/opiekunów, który jest włączony w proces rehabilitacji; pobyt opiekuna jest również BEZPŁATNY!
Szczegółowe kryteria kwalifikacji do Kliniki BUDZIK dostępne są pod poniższym linkiem

więcej informacji...

Klinika Budzik

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE.

Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Od lipca 2013 r. w "Budziku" są pierwsi pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM (w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej), są kierowane do Kliniki "Budzik". Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje Medyczny Zespół Kwalifikacyjny ds. Programu Wybudzania Dzieci ze Śpiączki, w skład którego wchodzą: Kierownik jednostki, lekarz neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz pediatra, fizjoterapeuta, pielęgniarka i sekretarz Komisji oraz - jako obserwator - przedstawiciel Fundacji "Akogo?".
Pełny program leczniczo-rehabilitacyjny obejmuje: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego (rehabilitacja), program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie. Program leczenia prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice naszych pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji.

Projekt Kliniki został opracowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego. Jest to budynek o 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni 1500 m². Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą i jest połączona łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.
 

 

Ponieważ Nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki Budzik. Zakwalifikowane dzieci zostaną wpisane do kolejki oczekujących i będą mogły zostać przyjęte na miejsca wybudzonych podopiecznych. Szczegółowe informacje na temat zgłaszania pacjentów do Kliniki Budzik znajdują się na stronie "Zgłoszenia pacjentów do Budzika".
 

Aktualności z Budzika

31 Październik 2019
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Polskiemu Działowi Handlowemu firmy MASTERS Partnerowi Handlowemu Georg Fisher+ GF+ za podarowanie do Kliniki „Budzik” pralki MIELE, która służy rodzicom i opiekunom naszych podopiecznych. Dziękujemy za dar, który traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i wsparcia. Podarowana pralka, ułatwi codzienność opiekunom naszych podopiecznych.
31 Październik 2019
Klinika Budzik w Warszawie zatrudni opiekuna medycznego do pracy w ramach umowy cywilnoprawnej. Wymagania: - dyplom opiekuna medycznego - doświadczenie w pracy z pacjentami neurologicznymi
26 Październik 2019
Miło nam poinformować, że nasz wybudzony podopieczny Dominik wrócił do domu po kilku miesiącach pobytu w Klinice. Przed Dominikiem jeszcze pewna droga do pokonania, w celu osiągnięcia pełnej sprawności którą odebrał mu wypadek komunikacyjny, dlatego mocno mu kibicujemy i trzymamy za Niego kciuki. Powodzenia !
22 Październik 2019
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, są jedną z kilku kluczowych Firm, które od lat nam pomagają. Otrzymywane kosmetyki i materiały higieniczne pozwalają na zwiększenie komfortu naszych podopiecznych.
17 Październik 2019
Drugi dzień 10 Forum Rozwoju Mazowsza. Specjalnym gościem jednego z licznych paneli był dr n.med. Maciej Piróg - Dyrektor Kliniki "Budzik" dla dzieci w Warszawie. https://forumrozwojumazowsza.pl/
16 Październik 2019
Fundacja „Akogo?” jest uczestnikiem 10. Forum Rozwoju Mazowsza, w którym bierze udział ponad 50 Partnerów.

Wybudzeni

Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik
Dominik
03 Październik 2019
Dominik trafił do Kliniki "Budzik" w wyniku wypadku komunikacyjnego. Po kilku miesiącach intensywnej rehabilitacji, uznano Go za wybudzonego.
Wiktor
06 Wrzesień 2019
Powodem przyjazdu Wiktora i Jego mamy do Kliniki BUDZIK w Warszawie było zatrzymanie krążenia w lutym 2019 roku. Dzięki 5 miesiącom intensywnej opieki rehabilitacyjnej, trosce i zaangażowaniu fizjoterapeutów oraz wsparciu Rodziny i ogromnej motywacji Wiktora, uznano Go za wybudzonego 6 września 2019 roku.
Wiktor, pogodny i uzdolniony artystycznie 17-latek, jest 62 wybudzonym pacjentem w Klinice Budzik dla dzieci.
Julita
12 Lipiec 2019
Julita została przywieziona do kliniki "Budzik" w kwietniu 2019 roku. Czternastoletnia dziewczynka została potrącona przez auto w wyniku czego zapadła w śpiączkę. Dzięki zaangażowaniu, intensywnej pracy i współpracy całego personelu kliniki "Budzik", wsparcia rodziny i wytrwałości pacjentki została uznana za wybudzoną w dniu 12 lipca 2019.
Patryk
12 Lipiec 2019
Patryk trafił do kliniki Budzik 10 października 2018 roku po wypadku komunikacyjnym w wyniku, którego doznał rozległego urazu mózgu. Wiele miesięcy intensywnej rehabilitacji oraz zaangażowanie terapeutów i ogromna determinacja chłopca doprowadziły do wybudzenia Patryka 8 lipca 2019 roku.
Wiktoria
08 Lipiec 2019
Wiktoria zapadła w śpiączkę w styczniu 2018 roku. Jej stan przez wiele miesięcy nie ulegał poprawie.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy lekarzy, rehabilitantów oraz terapeutów Kliniki Budzik, drobnymi krokami udało się wybudzić Wikę. Pomimo przeciwności, krok po kroku znów zaczęła czytać, pisać, grać w szachy, a nawet malować. W czasie pobytu w Klinice Budzik namalowała wiele obrazków.