Aktualności z Kliniki Budzik

13 luty 2017
W tym roku 11 lutego po raz 25-ty obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Od Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół Specjalnych nr 90 pacjenci Klinik Budzik otrzymali niespodziankę z życzeniami. Bardzo serdecznie dziękujemy za pamięć i wsparcie.
03 luty 2017
Jak świat odbiera pacjent w śpiączce? Ewa Błaszczyk w rozmowie z Małgorzatą Ohme opowiada o tym, jak wygląda codzienność kliniki „Budzik” i o tym, że nie każdy pacjent ma powód, by wrócić do życia.
31 Styczeń 2017
Wzorem roku ubiegłego Zarząd Toruńskich Materiałów Opatrunkowych zdecydował o wparciu pacjentów Kliniki Budzik w pieluchomajtki, środki pielęgnacyjne. Od samego początku funkcjonowania Budzika pacjenci mogli liczyć na pomoc z TZMO. Pieluchomajtki SENI są wysokiej chłonności produktami z indykatorem wilgotności (informuje on osobę opiekującą się o stopniu napełnienia i konieczności wymiany pieluchy) co, na co dzień ułatwia codzienną pielęgnację dzieci w Budziku. Bardzo serdecznie dziękujemy!
13 Styczeń 2017
Z radością informujemy, że Zespół Terapeutyczny Kliniki Budzik potwierdził wybudzenie kolejnego małego pacjenta. Szymon trafił do Budzika na skutek urazu poniesionego podczas wypadku komunikacyjnego i przebywa u nas od 4 miesięcy. Trzymamy kciuki za szybki powrót do pełnego zdrowia.
19 Grudzień 2016
Jak co roku Fundacja „Akogo?” wraz ze znamienitymi Pomocnikami odwiedziła naszych podopiecznych z kliniki „Budzik”. W tym roku wsparł nas Pan Tomasz Szwed, który zaśpiewał dla naszych milusińskich oraz Państwo Cholewińscy, którzy ufundowali i przekazali prezenty. Firma Cholewiński rozpoczęła w tym roku długofalową współpracę z  „Akogo?” oraz kliniką „Budzik”. Pięknie wszystkim dziękujemy za wsparcie !
19 Grudzień 2016
29 grudnia zapraszamy na charytatywny, świąteczny koncert pełen kolęd i pieśni Chanuka. Wstęp jest wolny, zapraszamy całe rodziny! Na Nowy Świat 44, w Sali na piętrze restauracji Specjały Regionalne, zabrzmią od godziny 19.00 polskie kolędy i pieśni Chanuka. Ten rok jest wyjątkowy, bowiem 24 grudnia jest dniem, w którym zarówno zaczyna się Boże Narodzenie, jak i rozpoczyna się żydowskie Święto Chanuka.
16 Grudzień 2016
Zespół wolontariuszy Fundacji Wiewiórki Julii w towarzystwie Margaret, Marka Kaliszuka i Emmy Kiworkowej odwiedzili małych pacjentów kliniki. Margaret i Marek obdarowali dzieci świątecznymi upominkami. Na miejscu nie brakowało wzruszających momentów jak również szerokich uśmiechów.
06 Grudzień 2016
Dziś „Mikołajki”. Razem z rodzicami, opiekunami naszych dzieci postanowiliśmy się spotkać aby przez moment poczuć magię nadchodzących świąt. Przy akompaniamencie Mikołaja oraz jego Śnieżynek udało się nam posłuchać oraz zaśpiewać pastorałki i kolędy. Dziękujemy Dyrekcji oraz Pedagogom z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 102 w Warszawie za pomoc w pozyskaniu upominków dla naszych dzieci, Fundacji AKOGO za słodycze dla rodziców/opiekunów pacjentów, Panu Hubertowi za miłe chwile z muzyką gitarową, Pani Wiesławie (babci naszej pacjentki) za pyszne ciasto.
02 Grudzień 2016
Z radością informujemy, że już 31 pacjent wybudził się Klinice Budzik. Mirek zapadł w śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego i przebywał w Klinice Budzik rok czasu. Chłopiec jest 8 dzieckiem, które w 2016 roku wybudziło się w Naszym Ośrodku. Trzymamy mocno kciuki i życzymy wytrwałości w dalszym procesie rehabilitacji.
30 Listopad 2016
W miniony poniedziałek gościliśmy w Klinice Budzik przedstawicieli Fundacji Czerwone Noski. Doktor Pomidor i Siostra Pasta przygotowali pyszną ucztę dla pacjentów Budzika. Zapraszamy na krótki film z tego wydarzenia.
30 Listopad 2016
Szanowni Państwo, jak co miesiąc Klinika Budzik otrzymała pomoc z Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Bardzo serdecznie dziękujemy!
08 Listopad 2016
Szanowni Państwo, wczoraj po raz kolejny otrzymaliśmy pomoc dla pacjentów Kliniki Budzik z Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Dzięki tej dostawie jesteśmy w stanie wyposażyć nasze dzieci w pieluchomajtki oraz środki pielęgnacyjne. Dziękujemy.
12 Październik 2016
Z radością informujemy o 30 dziecku, które wybudziło się w Klinice Budzik. 17 letni Mariusz trafił do Budzika w listopadzie 2015 roku z powodu urazu Ośrodkowego Układu Nerwowego. Mariusz pozostanie w Budziku jeszcze miesiąc. Czas ten wypełnią mu intensywne zajęcia rehabilitacyjne. Trzymamy kciuki i życzymy sił w dalszej rehabilitacji!
28 Wrzesień 2016
Dzięki zaangażowaniu Wolontariusza, Pana Huberta Kąkol w Klinice wznowiono (powakacyjnie) spotkania z muzyką gitarową. Pan Hubert co drugi wtorek o godzinie 12 w Sali Wycieszenia organizuje warsztaty dla Rodziców/Opiekunów naszych dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy.
28 Wrzesień 2016
Z  inicjatywy architekta krajobrazu Pana Wojciecha Januszczyka oraz Dyrekcji Fundacji "Akogo?" powstał wokół Kliniki Budzik nowy  projekt zagospodarowania przestrzeni. Fotorelacja z realizacji projektu poniżej. W ostatni piątek pracownicy z firmy Garden Concept dopieszczali rosnące już roślinki oraz dosadzili cebulki tulipanów.

Strony