Egzoszkielet w Budziku

W piątek, 27 marca, w godz. 9.00-12.00 w Klinice Budzik dla dzieci w śpiączce (Warszawa, al. Dzieci Polskich 20, teren Centrum Zdrowia Dziecka) odbędzie się pokaz Egzoszkieletu – innowacyjnego systemu do reedukacji chodu u osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Pokaz będzie zorganizowany przez firmę Technomex.  

Oprócz prezentacji możliwości Egzoszkieletu będziemy podejmować próbę wykorzystania tego sprzętu w rehabilitacji wybranych pacjentów Budzika.
 
Egzoszkielet to nowoczesne urządzenie oferujące skuteczną rehabilitację i nadzieję na szybszy powrót do zdrowia osobom niepełnosprawnym. To mocowana na zewnątrz ciała powłoka, zasilana przez silniki lub siłowniki, wspomagająca przynajmniej częścią swojej energii ruch kończyn. Głównym jej celem jest wzmocnienie siły mięśni i/lub wytrzymałości człowieka. Jest pomocny wszędzie tam, gdzie zawodzą ludzkie mięśnie – w leczeniu urazów powypadkowych, niedowładów, przy stwardnieniu rozsianym i pacjentów poudarowych. Urządzenie pozwala osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym ćwiczyć w oczekiwaniu na moment w którym będzie już możliwe zrekonstruowanie uszkodzonego kręgosłupa.