Fantastyczne wieści z Kliniki "Budzik"!!!

Z wielką radością informujemy, że w Klinice "Budzik", prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?", wybudziła się kolejna pacjentka!Wiosną br. 9-letnia Wiktoria została potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód i od tego czasu przebywała w śpiączce. Pierwsze diagnozy lekarskie nie dawały nadziei na wybudzenie...

Wiktoria trafiła do "Budzika" w lipcu; teraz otworzyła oczy i interesuje się wszystkim, co się dzieje wokół niej, powoli uczy się też na nowo mówić.
Wiktoria jest już drugą pacjentką Kliniki, która wyszła ze śpiączki. Kilka dni wcześniej wybudziła się 16-letnia Klaudia ze Słupska. Przez 5 miesięcy była w śpiączce, w którą zapadła również w wyniku potrącenia przez nieostrożnego kierowcę.

Klinika "Budzik" to pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce, działający przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od lipca br. do Kliniki przyjmowani są pierwsi mali pacjenci. Program leczenia i rehabilitacji prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych. Obecnie w Klinice przebywa 14 dzieci...

Teraz przed Klaudią i Wiktorią żmudna rehabilitacja. Życzymy Im sił i szybkiego powrotu do pełnej sprawności. I czekamy na kolejnych Wybudzonych!