Aktualności z Kliniki Budzik

26 września 2022
Głęboko poruszeni odejściem Pana Franciszka Pieczki, dzielimy się jeszcze paroma zdjęciami z planu, autorstwa Piotra Bujnowicza. Zdjęcia te zostały wykonane podczas realizacji spotu społecznego pt. „Św. Piotr” , w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, z muzyką Joszko Brody. Pan Franciszek jako „Św. Piotr” spotykał się z małą dziewczynką, przebywającą w śpiączce, w tej roli wystąpiła Wiktoria Gąsiewska.
22 września 2022
Dziękujemy firmie Oceanic  S.A. za ponowne wsparcie dla kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Dobre kosmetyki są niezwykle ważne w codziennej pielęgnacji naszych podopiecznych!
19 września 2022
Serdeczne podziękowanie dla "Podlaskiej Gospodyni" - Wytwórni Pierogów, za przekazane dary (duże maskotki i materiały piśmiennicze) na rzecz pacjentów Kliniki Budzik.  
15 września 2022
Korzystając z ostatnich letnich dni, do kliniki "Budzik" dla dzieci zawitały niezwykłe kobiety, które oczarowały naszych podopiecznych i ich opiekunów. Sami zobaczcie... Szkoła Tańca Hamsa działa od 2013 roku, choć jej kadra współtworzy warszawski rynek taneczny o wiele dłużej. Zajmuje się różnymi odmianami tańca orientalnego, zwanego także tańcem brzucha, w tym stylem FatChanceBellyDance (ATS), który bazuje na grupowej improwizacji. Tancerki Hamsy nie tylko trenują, rozwijają pasję i umiejętności, ale też współtworzą wspierającą, inkluzywną społeczność.
31 sierpnia 2022
Dzisiaj ostatni dzień wakacji, a w minioną środę, do kliniki „Budzik” dla dzieci, zawitały afrykańskie klimaty. Stało się to za sprawą Pań: Violi Wojciechowskiej i Gosi Mareckiej. Pasjonatki kultury afrykańskiej i nauczycielki afro w warszawskich szkołach tańca, wystąpiły z krótkim pokazem dla naszych podopiecznych. Pięknie dziękujemy!
29 sierpnia 2022
W sobotę 27 sierpnia 2022r. Klinikę Budzik odwiedził nasz wieloletni przyjaciel Pan Tomasz Szwed i umilił wieczór dzieciom i ich opiekunom koncertem piosenek autorskich. Bardzo dziekujemy.
29 sierpnia 2022
Dnia 26.08.2022r. w Klinice Budzik odbyło się szkolenie dla rodziców i personelu z zakresu żywienia enteralnego i pielęgnacji gastrostomii zorganizowane przez przedstawicieli Nutricia Polska. Rodzice byli bardzo zainteresowani częścią teoretyczną popartą możliwością przećwiczenia różnych elementów pielęgnacji w sposób praktyczny na fantomie. Bardzo dziękujemy.
18 sierpnia 2022
Podczas tych wakacji udało nam się również odwiedzić Jagodę, byłą podopieczną kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. Opowiedziała nam o swoich doznaniach w chorobie, o trudach rehabilitacji, motywacji do powrotu do nas i swojej ogromnej pasji – koniach. Z całego serca życzymy spełnienia Twoich marzeń!
16 sierpnia 2022
W tym tygodniu odwiedzili nas goście z FunFloor i podarowali naszej Klinice wyjątkowe narzędzie do rehabilitacji: Interaktywną Podłogę. Zajęcia odbyły się z udziałem naszych podopiecznych: Dawida i Gabrysi. Dzieci były zachwycone, a na ich twarzach od razu pojawił się uśmiech. A wszystko to dzięki interaktywnym grom, które sprawiają że młodzi pacjenci zapominają o swoich ograniczeniach i z radością angażują się w rehabilitację.
2 sierpnia 2022
Z początkiem wakacji udało nam się odwiedzić Julkę, byłą podopieczną kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie. W sierpniu br. minie rok od jej powrotu do domu. Jej rodzina (Mama, Tata, Brat) opowiedzieli nam m.in.:  o tym jak doceniają teraz wszystko, o poświęcaniu uwagi zarówno choremu jak i zdrowemu dziecku, o prawdziwej przyjaźni i nie zamykaniu się, po powrocie z kliniki, w domu. Julka komunikuje się ze światem zewnętrznym poprzez pisanie. Jest autorką „Postulatów”, w których dzieliła się z nami informacjami co czuje osoba w śpiączce.
18 lipca 2022
W ostatni weekend klinikę „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, opuściła Oliwka. A tak pięknie zaśpiewała nam przed wyjściem do domu... Może usłyszą ją inne chore dzieci?  
13 lipca 2022
Dzisiaj  klinikę „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, opuścił Igor. W materiale pokazujemy jak kontaktował się z nami. Nie tylko my trzymamy kciuki za powrót do zdrowia Igora! Zachęcamy do wsparcia dalszej rehabilitacji chłopca: www.pomagam.pl/igornajmocniejszy
8 lipca 2022
Serdecznie dziękujemy firmie SIMEDICA, za stałą współpracę oraz podarowanie ścieżki sensorycznej, którą już wykorzystujemy do celów terapeutycznych podczas rehabilitacji naszych Pacjentów.
4 lipca 2022
Oliwka, to 4,5 letnia dziewczynka zawsze radosna i uśmiechnięta. 17 lipca 2021 roku podróżując z Rodzicami i 5 miesięczną siostrą Laurą doszło do wypadku komunikacyjnego. Oliwka doznała bardzo poważnego urazu w postaci pękniętej czaszki, rozlanego urazu aksonalnego, złamania łuski kości potylicznej i wielu innych obrażeń. Po 5 tygodniach na oddziale intensywnej terapii w Opolu, a dokładnie 16 sierpnia 2021 roku została przewieziona do Kliniki Budzik i przebywa w niej do dziś pod opieką Mamy.
20 czerwca 2022
Nadszedł czas, by podsumować nasz komiksowy cykl, stworzony przez Magdalenę Arażny ( @magdarysuje) we współpracy z JYSK Polska (@jyskpolska) na podstawie postulatów Julii- byłej pacjentki Kliniki „Budzik” dla dzieci w Warszawie. Grafiki przedstawiające kolejne hasła pojawiały się na naszej stronie internetowej i w social mediach w każdy poniedziałek, począwszy od 18 kwietnia, kiedy to obchodziliśmy Dzień Pacjenta w Śpiączce.

Strony