Sebastian

4 marca 2021 roku Sebastian doznał bardzo rozległego udaru niedokrwiennego mózgu, w wyniku czego niedotleniona została cała lewa półkula mózgu. Został przetransportowany do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie gdzie w stanie ciężkim walczył o życie na oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii. Przeszedł operację kraniektomii odbarczającej ze względu na obrzęk mózgu, który zagrażał bezpośrednio jego życiu. W wyniku choroby Sebastian doznał prawostronnego paraliżu kończyn, wystąpiła głęboka afazja oraz co najgorsze całkowicie stracił wzrok.
Niesamowita determinacja i entuzjazm Sebastiana, ogromne wsparcie rodziny oraz troska i zaangażowanie terapeutów przynosi oczekiwane efekty. Sebastian odzyskał sprawność intelektualną, stawia pierwsze kroki, z pomocą niesamowicie zaangażowanej terapeutki od terapii widzenia Pani Asi poznał pismo w Brajlu.
Na twarzy Sebastiana znów gości uśmiech. I z tym uśmiechem po 10 miesiącach nieustannej pracy opuszcza Klinikę Budzik by stawiać czoła nowym wyzwaniom wśród rodziny za którą tak bardzo tęskni...