Webinar online

Webinar online w ramach obchodów Polskiego Dnia Pacjenta w Śpiączce – 18.04.2024
Z tej okazji Fundacja Ewy Błaszczyk” Akogo?” zaprasza do udziału w webinarze online pod hasłem „Mój bliski w śpiączce? Co muszę wiedzieć.”

Wyobraźmy sobie sytuację, w której nasz bliski – dziecko lub dorosły – nagle znajduję się w stanie krytycznym, w śpiączce na Oddziale Intensywnej Terapii, Oddziale intensywnej opieki medycznej (OIT, OIOM.)

Pobyt na oddziale intensywnej terapii (OIT) stanowi trudny i stresujący czas dla pacjenta, jego rodziny i bliskich. Przyjęcie na OIT oznacza, że pacjent wymaga intensywnego monitorowania, leczenia i opieki. Przez cały czas pobytu pacjentem  będzie opiekować się zespół specjalistów, którzy zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą, odpowie na wszystkie Twoje pytania i udzieli Ci wsparcia, kiedy poczujesz się przytłoczony lub zagubiony. Co jednak, jeśli nie wiesz jakie pytania powinieneś zadać specjalistom?

W tym celu zapraszamy na webinar online!

W gronie praktyków zajmujących się stanami śpiączkowymi będziemy odpowiadać na najczęściej zadawane pytania przez opiekunów i rodziny. Grono specjalistów, krok po kroku, przeprowadzi nas przez proces, aby wiedzieć co robić, o co pytać i gdzie szukać
wsparcia i pomocy.

Do udziału w webinarze online zaprosiliśmy następujących gości:
  • 18:00 – 18:15 Katarzyna Kasica, koordynator projektów naukowo-badawczych, Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?” powitanie i prezentacja 20 – lat działalności Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” – 10 min.
  • 18:15 – 18:30 Janina Mirończuk, założycielka i Prezes Fundacji „Światło” w Toruniu, działalność Fundacji „Światło” w Toruniu, 15 min.
  • 18:30 – 18:40 dr n. o zdr. Elżbieta Dróżdż-Kubicka, Koordynator zespołu pielęgniarskiego, Budzik dla Dzieci w Warszawie, 10 min.
  • 18:40 – 18:50 Anna Dąbrowska, pedagog Zespołu Szkół Specjalnych 102 w Warszawie, Budzik dla dzieci w Warszawie, 10 min.
  • 18:50 – 19:00 dr n.med Agnieszka Rakowska, Katedra Neurologii, UWM, Budzik dla dorosłych w Warszawie, 10 min.
  • 19:00 – 19:10 Barbara Jamróz, Klinika Otorynolaryngologii, PIM MSWiA, Warszawa, 10 min.
  • 19:10 – 19:20 Piotr Pawlak, specjalista fizjoterapii, koordynator zespołu fizjoterapeutów, Budzik dla Dzieci w Warszawie,10 min
  • 19:20 – 19:40 lek. Beata Kozielec - Oracka, psychiatra, 20 min.
  • 19:40 – 20:00 Katarzyna Kasica, podsumowanie, część na dyskusję oraz pytania do gości, 20 min.
Serdecznie zapraszamy!

Aby dołączyć do wydarzenia proszę wejść na podany link: https://www.youtube.com/FundacjaAkogo/streams
Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na platformie You Tube Fundacji „Akogo?”

Aby zadawać pytania w trakcie trwania wydarzenia na żywo proszę utworzyć konto lub zalogować się na swoim koncie na platformie You Tube.
Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału!
https://www.youtube.com/user/FundacjaAkogo

Jeśli znasz kogoś kto byłby zainteresowany webinarem prosimy przekaż dalej to zaproszenie lub nasz plakat!
Opublikuj plakat na swoich profilach w mediach społecznościowych i dołącz do nas w ramach obchodów Dnia Pacjenta w Śpiączce!

Z całego serca dziękujęmy!!!
Do zobaczenia!