"Wybudzeni"

W Dniu Kobiet dzielimy się materiałem, rozmową, z reżyserką niezwykłej serii programów dokumentalnych, Panią Aliną Mrowińską.

„Wybudzeni” to 10 odcinkowy serial dokumentalny, o ludziach, którzy przeżyli śpiączkę, wrócili do życia i naszego świata.

Kim są tytułowi „Wybudzeni”? To Ola, Jasiek, Paweł, Sebastian, Igor…Ich życie zmieniło się w sekundę – powodem wypadek komunikacyjny, podtopienie, zakrztuszenie, nagłe zatrzymanie krążenia. Zapadli w śpiączkę na kilka, kilkanaście miesięcy albo kilkanaście lat. Ich czas się zatrzymał.

Czym jest śpiączka, dlaczego nasi bohaterowie się w niej znaleźli i jak wrócili do życia? Odpowiedzi na te pytania widzowie znajdą w pełnym emocji i wzruszeń serialu dokumentalnym „Wybudzeni”, wyprodukowanym przez Telewizję Polską SA.

Jak śpiączka przewartościowała ich życie, co teraz jest dla nich najważniejsze – o tym mówią osoby wybudzone i ich bliscy. Jak sobie radzić z cierpieniem, niepełnosprawnością i jak nie tracić nadziei i walczyć do końca. Ten serial to Manifest ludzi wybudzonych ze śpiączki.

Od dziś, co tydzień, w każdą środę, po godzinie 22, emitowane będą 2 odcinki serialu, na antenie TVP1.

Zachęcamy do oglądania !

Twórcy:
Scenariusz i reżyseria- Alina Mrowińska
Asystent reżysera - Chrystian Orzeszko
Zdjęcia - Michał Jarosiński
Dźwięk – Marcin Matysiak
Montaż – Beata Barciś