Nasi wybudzeni pacjenci

Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik
W tym miejscu przedstawiamy krótką historię każdego z wybudzonych w naszej klinice pacjentów.
Daria
12 lipca 2024
Daria to 17-latka, która 02.01.2024 r. tuż pod swoim domem została potrącona na pasach. Nieprzytomna trafiła do szpitala gdzie przez blisko miesiąc lekarze walczyli o jej życie. Niestety uraz mózgu był na tyle poważny, że zapadła w śpiączkę. 06.02.2024 r została przewieziona do Kliniki Budzik gdzie zajął się nią zespół profesjonalistów potrafiących dotrzeć do osób w stanie minimalnej świadomości. Każdy dzień stawiał przed Darią nowe wyzwania, ale przynosił także małe sukcesy dzięki którym 11.07.2024 r. Daria została uznana za 121 osobę WYBUDZONĄ.
Dominika
12 kwietnia 2024
W wieku  15 lat - 25 października 2022r z powodu pogarszającego się stanu ogólnego została przekazana na oddział Kardiologii a następnie Intensywnej Terapii, w stanie ciężkim, z objawami zatorowości płucnej, skrzepami w sercu. Po kilku minutach od przyjęcia serce Domi zatrzymało się. Dopiero po 5 minutach dramatycznej walki o życie udało się przywrócić akcję serca, przez ten czas niedotlenienie czyniło spustoszenie w jej organizmie.  Kardiochirurdzy przeprowadzili trudną operację, następne prawie 5 tygodni spędziła w Oddziale Intensywnej Terapii. 
24 stycznia 2023 roku Dominika została przyjęta do Kliniki Budzik dla Dzieci a 4 kwietnia 2024 została uznana za 117 pacjenta wybudzonego ze śpiączki.
Andrzej
28 marca 2024
Andrzej zachorował niepodziewanie 3.06.2023 roku na autoimmunologiczne zapalenie mózgu z ogromnym obrzękiem w czaszce. W Poznaniu, w Szpitalu Klinicznym im. K.  Jonshera wielokrotnie przeszedł operacje neurochirurgiczne ratujące życie i po dwóch miesiącach walki w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej został przekazany do Kliniki „Budzik” w Warszawie.
Pierwszego dnia wiosny, 21.03.2024, dzięki nieocenionej pracy całego zespołu „Budzika” został wybudzony ze śpiączki.
Dominik
29 grudnia 2023
Dominik dzięki rehabilitacji w Klinice Budzik wraca powoli do sprawności 
Była to dla nas ciężka droga ale dzięki wsparciu całego zespołu kliniki budzik jesteśmy dziś dwa kroki do przodu
Olek
29 listopada 2023
W dniu 16.11.2023 za wybudzonego został uznany Aleksander. Olek przeszedł operację guza mózgu w Centrum Zdrowia Dziecka. Niestety chłopiec po operacji utracił mowę i doznał niedowładu czterokończynowego. Lekarze nie dawali dużych szans na odzyskanie sprawności. Olek miał pozostać dzieckiem leżącym. Po miesiącu od operacji został przeniesiony do Kliniki Budzk. Pobyt w Klinice Budzik był bardzo ciężkim okresem, ale dzięki wsparciu całego personelu Kliniki Budzik odzyskał świadomość i wrócił do nas.
Klaudia
12 maja 2023
Klaudia w dniu 31.01.2023 została potrącona przez samochód na pasach pod domem. W wyniku wypadku doznała rozlanego urazu aksonalnego głowy oraz niedowładu czterokończynowego, w związku z utrzymywaniem się śpiączki została przewieziona 08.03.2023r. do Klinik Budzik w Warszawie. W Klinice Budzik pod opieką wielu specjalistów, przepracowała wiele godzin rehabilitacji co poskutkowało wybudzeniem w dniu 12.05.2023.
Marysia
20 marca 2023
Dnia 02.03.2023 została wybudzona pięcioletnia Marysia, gratulujemy powrotu do zdrowia i życzymy dalszych sukcesów w rehabilitacji. Marysia jest setnym pacjentem wybudzonym w Klinice Budzik.
Oliwka
04 lipca 2022
Oliwka, 4,5 letnia dziewczynka 17 lipca 2021 roku podróżując z Rodzicami i 5 miesięczną siostrą Laurą doszło do wypadku komunikacyjnego. Oliwka doznała bardzo poważnego urazu w postaci pękniętej czaszki, rozlanego urazu aksonalnego, złamania łuski kości potylicznej i wielu innych obrażeń. Po 5 tygodniach na oddziale intensywnej terapii w Opolu, a dokładnie 16 sierpnia 2021 roku została przewieziona do Kliniki Budzik. Dzięki opiece cudownych lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, a przede wszystkim pomocy i wsparciu Mamy Julii, która czuwała dzień i noc przy córce oraz niesamowicie motywowała dziewczynkę do ćwiczeń Oliwka została uznana za wybudzoną.
Tosia
17 marca 2022
Tosia, w pełni zdrowa i urocza 6 latka z niezmierzonymi pokładami energii, niespodziewanie 24 listopada 2021 roku trafiła na Oddział Intensywnej Terapii jednego z warszawskich szpitali pediatrycznych w stanie ciężkim. Niezdiagnozowana w początkowej fazie hospitalizacji choroba z zawrotną prędkością siała spustoszenie w małym organizmie. Aż w końcu postawiono diagnozę – Tosia cierpi na atypowy zespół hemolityczno-mocznicowy (tzw. aHUS).
Dzień 17 marca będzie dla Tosi i jej rodziny dniem jej ponownych narodzin i szczęśliwego wybudzenia.
Sebastian
01 marca 2022
4 marca 2021 roku Sebastian doznał bardzo rozległego udaru niedokrwiennego mózgu, w wyniku czego niedotleniona została cała lewa półkula mózgu.
W wyniku choroby Sebastian doznał prawostronnego paraliżu kończyn, wystąpiła głęboka afazja oraz co najgorsze całkowicie stracił wzrok.
Niesamowita determinacja i entuzjazm Sebastiana, ogromne wsparcie rodziny oraz troska i zaangażowanie terapeutów przynosi oczekiwane efekty. Sebastian odzyskał sprawność intelektualną, stawia pierwsze kroki, z pomocą niesamowicie zaangażowanej terapeutki od terapii widzenia Pani Asi poznał pismo w Brajlu.
Na twarzy Sebastiana znów gości uśmiech. I z tym uśmiechem po 10 miesiącach nieustannej pracy opuszcza Klinikę Budzik by stawiać czoła nowym wyzwaniom wśród rodziny za którą tak bardzo tęskni...
Marta
01 marca 2022
24 września 2021 r. w drodze do szkoły Marta została potrącona na przejściu dla pieszych.
W stanie krytycznym została przewieziona do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie na Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej a następnie na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej. Diagnoza to rozległy uraz wielonarządowy, obrzęk mózgu z niedowładem czterokończynowym, uszkodzenie tętnicy szyjnej wewnętrznej lewej.
W dniu 2 listopada 2021 r. w stanie śpiączki przyjęta do Kliniki Budzik dla Dzieci w Warszawie. Intensywna rehabilitacja prowadzona przez wspaniałych ludzi, opieka medyczna oraz wielki upór i determinacja Marty przyniosły upragniony efekt.
Marta jest 90 pacjentem wybudzonym w Klinice Budzik.
Dawid
05 października 2021
Dawid po ciężkim wypadku samochodowym, po którym walczył o życie, trafił w śpiączce do kliniki Budzik 22 kwietnia 2021r. Cały personel nieustanną rehabilitacją pomógł mu w walce o odzyskanie sprawności fizycznej, jak i umysłowej. Dawid jest kolejnym wybudzonym pacjentem kliniki Budzik.
Julka
29 lipca 2021
Julia trafiła do Kliniki po 6 miesiącach od wypadku komunikacyjnego i przez 15 miesięcy była pacjentką „Budzika”. Z pokorą i determinacją stawiała czoła intensywnej rehabilitacji jakiej była poddawana, wspierana przez rodziców, brata oraz kudłatego terapeutę Lucie.
Franek
22 czerwca 2021
Franek w wyniku potrącenia przez samochód w sierpniu 2020r. zapadł w śpiączkę mózgową. Początkowo walczono o jego życie na OIOM-ie w Gdańsku, gdy stan zdrowia Franka ustabilizował się trafił do Kliniki Budzik (bez świadomości, bez ruchu), by tu walczyć o swoje zdrowie oraz sprawność intelektualną i fizyczną. Franek dzięki niesamowitej własnej sile i waleczności, ogromnemu wsparciu rodziców oraz pomocy ze strony Budzika wybudził się ze śpiączki. Stopniowo odzyskuje sprawność: samodzielnie siedzi, odżywia się, mówi, pamięta, jest najbardziej roześmianym pacjentem w klinice. Po dziesięciu miesiącach uśmiechnięty Franek opuszcza Budzik i wraca do stęsknionej za nim rodziny.
Szymon
09 czerwca 2021
W marcu 2021 roku Szymon wskutek urazu doznanego podczas wypadku komunikacyjnego zapadł w śpiączkę i trafił do Budzika. Intensywna rehabilitacja oraz ogromna determinacja Szymona w walce o powrót do sprawności przyniosły spektakularne efekty. Po kilku miesiącach walki o samodzielność oraz niesamowitemu wsparciu Taty, który na co dzień był w Klinice z synem, Szymon wraca do domu w dobrym humorze i o własnych nogach.
Alicja
30 kwietnia 2021
U Alicji w sierpniu 2020 r. doszło do pęknięcia naczyniaka w mózgu. Okazało się, że był tam od urodzenia. Po kilku godzinach i diagnozie w miejscowym szpitalu, przewieziona została do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Na Oddziale Intensywnej Terapii stoczyła walkę o życie – zwycięską, jednak w stanie śpiączki trafiła do Kliniki Budzik (bez świadomości, bez ruchu). Po prawie ośmiu miesiącach intensywnej terapii świadoma i uśmiechnięta Ala wraca do domu, gdzie będzie kontynuować rehabilitację.
Rozalia
23 marca 2021
W listopadzie 2020 roku Rozalia podczas kąpieli zakrztusiła się wodą. Jej funkcje życiowe zatrzymały się. Była wielokrotnie reanimowana i została przewieziona do szpitala. Zdiagnozowano u niej zachłystowe zapalenie płuc oraz niedotlenienie mózgu. W stanie śpiączki 10 grudnia została przewieziona do Kliniki Budzik dla Dzieci w Warszawie. Po ponad trzech miesiącach wytężonej pracy, intensywnej rehabilitacji i walki o powrót do zdrowia trzyletnia Rozalka opuszcza Budzik na własnych nogach. Wybudzona 18 marca 2021 roku.
Alan
25 stycznia 2021
Alan we wrześniu 2020 roku został potracony przez samochód. Doznał poważnych obrażeń ciała i uszkodzeń czaszkowo - mózgowych, w tym krwiak w śródmózgowiu.
Prosto z OJOMU w stanie śpiączki 06 października zastał przewieziony do Kliniki Budzik. Po czterech miesiącach ciężkiej pracy Alana i jego walki o powrót do zdrowia opuszcza "Budzik" na własnych nogach  wybudzony 25 stycznia 2021 roku.
Oskar
22 stycznia 2021
Oskar we wrześniu 2020 roku zakrztusił się zatyczką od długopisu, która utkwiła mu w płucach. Po komplikacjach związanych z bronchoskopią, w wyniku której doznał niedotlenienia mózgu trafił w listopadzie do Kliniki Budzik, po trzech miesiącach intensywnej rehabilitacji i walki o powrót do sprawności Oskar opuszcza "Budzik" na własnych nogach.
Angelika
06 października 2020
Angelika trafiła do Kliniki po wypadku komunikacyjnym i przez 15 miesięcy była pacjentką „Budzika”. Mimo bólu i niedogodności dzielnie stawiała czoła intensywnej rehabilitacji jakiej była poddawana, wspierana przez Mamę oraz osoby zaprzyjaźnione w Klinice.
 
Natalia
18 czerwca 2020
Natalia, to wspaniała młoda dziewczyna z Mazur, która została wybudzona w czerwcu 2020 roku w Klinice Budzik. Mimo ograniczeń intensywnie ćwiczyła z zespołem rehabilitantów i innych terapeutów walcząc o swoją teraźniejszość i przyszłość. Walcząc o swoje marzenia.
Na zdjęciu Natalia z Mamą.
Zosia
22 maja 2020
Zosia 30 maja 2019 roku doznała wielu urazów. Dziewczynka była ofiarą wypadku komunikacyjnego, który zabrał jej część dzieciństwa, a przede wszystkim dom i rodzinę. Przyjechała do Budzika z mamą w czerwcu 2019 roku, po wielu miesiącach rehabilitacji i innych terapii obie wrócą do domu.
Zosia jest 71 pacjentem wybudzonym w Klinice Budzik.
Mateusz
09 kwietnia 2020
29 listopada 2018 roku Mateusz uległ pozornie niegroźnie wyglądającemu wypadkowi - 16-latek spadł z łóżka piętrowego. Po serii wykonanych w szpitalu badań obrazowych stwierdzono obecność krwiaka nadtwardówkowego oraz niedotlenienia mózgu. Do Kliniki Budzik został przywieziony bez kontaktu 2 stycznia 2019 roku. Dzięki własnemu zaangażowaniu i niebywałej motywacji do walki o samodzielność, wsparciu Rodziny, współpracy z personelem Kliniki - Mateusz znów się śmieje i świadomie stawia czoła rzeczywistości. Został uznany za wybudzonego 5 marca 2020 roku.
Paweł
30 marca 2020
Paweł trafił do Budzika w maju 2019 roku po wypadku komunikacyjnym. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu Kliniki, intensywnej rehabilitacji, terapiom i wspaniałej opiece medycznej krok po kroku zaczął wracać do zdrowia i się obudził.
Franek
06 marca 2020
Franek trafił do Kliniki Budzik w wyniku wypadku komunikacyjnego. Po kilku miesiącach intensywnej rehabilitacji nastolatek został uznany za wybudzonego.
Daria
06 grudnia 2019
Daria trafiła do Budzika 9 maja 2019 roku. Dziewczynka zapadła w śpiączkę, która była wynikiem urazu mózgu, doznanego na skutek wypadku. Dzięki zaangażowaniu Darii, współpracy personelu Kliniki oraz intensywnemu działaniu rehabilitacyjnemu w grudniu została uznana za wybudzoną.
Sebastian
21 listopada 2019
Sebastian w skutek niefortunnego upadku ze schodów doznał urazu mózgu. Trafił do Kliniki Budzik w grudniu 2018 roku. Dzięki intensywnej rehabilitacji i zaangażowaniu całego personelu Kliniki Budzik, został uznany za wybudzonego 21 listopada 2019 roku.
Marcel
19 listopada 2019
Marcel pojawił się w Budziku w listopadzie 2018 roku po tragicznym wypadku komunikacyjnym. Po 12 miesiącach intensywnej rehabilitacji nastolatek wraca do domu.
Dominik
03 października 2019
Dominik trafił do Kliniki "Budzik" w wyniku wypadku komunikacyjnego. Po kilku miesiącach intensywnej rehabilitacji, uznano Go za wybudzonego.
Wiktor
06 września 2019
Powodem przyjazdu Wiktora i Jego mamy do Kliniki BUDZIK w Warszawie było zatrzymanie krążenia w lutym 2019 roku. Dzięki 5 miesiącom intensywnej opieki rehabilitacyjnej, trosce i zaangażowaniu fizjoterapeutów oraz wsparciu Rodziny i ogromnej motywacji Wiktora, uznano Go za wybudzonego 6 września 2019 roku.
Wiktor, pogodny i uzdolniony artystycznie 17-latek, jest 62 wybudzonym pacjentem w Klinice Budzik dla dzieci.
Julita
12 lipca 2019
Julita została przywieziona do kliniki "Budzik" w kwietniu 2019 roku. Czternastoletnia dziewczynka została potrącona przez auto w wyniku czego zapadła w śpiączkę. Dzięki zaangażowaniu, intensywnej pracy i współpracy całego personelu kliniki "Budzik", wsparcia rodziny i wytrwałości pacjentki została uznana za wybudzoną w dniu 12 lipca 2019.
Patryk
12 lipca 2019
Patryk trafił do kliniki Budzik 10 października 2018 roku po wypadku komunikacyjnym w wyniku, którego doznał rozległego urazu mózgu. Wiele miesięcy intensywnej rehabilitacji oraz zaangażowanie terapeutów i ogromna determinacja chłopca doprowadziły do wybudzenia Patryka 8 lipca 2019 roku.
Wiktoria
08 lipca 2019
Wiktoria zapadła w śpiączkę w styczniu 2018 roku. Jej stan przez wiele miesięcy nie ulegał poprawie.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy lekarzy, rehabilitantów oraz terapeutów Kliniki Budzik, drobnymi krokami udało się wybudzić Wikę. Pomimo przeciwności, krok po kroku znów zaczęła czytać, pisać, grać w szachy, a nawet malować. W czasie pobytu w Klinice Budzik namalowała wiele obrazków.
Filipek
07 czerwca 2019
8 letni Filip trafił do Kliniki "Budzik" w listopadzie 2018 roku. Chłopiec zapadł w śpiączkę w wyniku choroby nowotworowej podczas pobierania wycinka do badań z chłoniaka w śródpiersiu.
Dzięki intensywnej neurorehabilitacji, pracy neurologopedy i terapeutów Filip w czerwcu 2019 roku został uznany za wybudzonego.
Wiktor
25 kwietnia 2019
Wiktor jako 3,5 letni chłopiec 21 lutego 2018 roku został poszkodowany w wypadku komunikacyjnym. Diagnozy odnośnie stanu zdrowia Wiktorka nie napawały optymizmem, ale dzięki intensywnej rehabilitacji i zaangażowaniu całego zespołu Kliniki Budzik, chłopca uznano za wybudzonego 25 kwietnia 2019.
Weronika
17 kwietnia 2019
Weronika w czerwcu 2018 roku została potrącona przez autobus. Nastolatka głową rozbiła przednią szybę autobusu, w wyniku czego doznała rozległego urazu mózgu i zapadła w śpiączkę.
Od lipca 2018 roku przebywa w Klinice Budzik. Dzięki zaangażowaniu, profesjonalizmowi oraz intensywnej rehabilitacji Weronika powoli zaczęła wracać do zdrowia.
Adrian
04 stycznia 2019
14 letni Adrian wybudził się po 7 miesiącach pobytu w Klinice. Życzymy Adrianowi spełnienia WSZYSTKICH pragnień i marzeń w jak najszybszym czasie. Trzymamy kciuki za dalsze postępy w rehabilitacji.
Alan
09 listopada 2018
W sierpniu 2018 roku 7-letni Alan uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał rozległego urazu mózgu. Pod koniec sierpnia trafił do "Budzika". Dzięki ogromnej determinacji Alana w trakcie zajęć z terapeutami, oraz zaangażowaniu całego zespołu, w listopadzie został on uznany za osobę wybudzoną.
Łucja
18 października 2018
7-letnia Łucja trafiła do kliniki "Budzik" w sierpniu 2018 r. Dziewczynka zapadła w śpiączkę w skutek urazu, do którego doszło na początku lipca. Dzięki intensywnej rehabilitacji już w październiku została uznana za wybudzoną. Łucja jest 50 dzieckiem wybudzonym ze śpiączki w Klinice Budzik.
Abigail
23 lipca 2018
30 września 2017 roku Abigail uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Wiele miesięcy intensywnej rehabilitacji i ogromne zaangażowanie terapeutów pracujących z dziewczynką, sprawiły że opuści ona „Budzik” na własnych nogach.
Krzysiek
20 czerwca 2018
15 letni Krzysiek zapadł w śpiączkę wskutek urazu komunikacyjnego w listopadzie 2017r.
20 czerwca, po wielu miesiącach terapii i ciężkich ćwiczeń zespół terapeutyczny ostatecznie potwierdził, że walka o wybudzenie Krzyśka zakończyła się sukcesem.
Adaś
11 maja 2018
Adaś w styczniu 2017 r. przeszedł operację usunięcia guza mózgu, po której się  nie wybudzil. W Budziku przebywał od czerwca 2017 r. Dnia 10 maja 2018 r. zespol terapeutyczny uznał Adasia za wybudzonego.
Dominika
16 kwietnia 2018
Dominika, śliczna 17 latka trafiła do Budzika po operacji usunięcia guza śródczaszkowego. Budziku przebywała od 7 marca 2017.
Ania
16 kwietnia 2018
Ania w wieku 9 lat zapadła w śpiączkę i trafiła do Budzika. Jej stan został spowodowany trzecią operacją korygującą wrodzoną wadę serca, która została przeprowadzona w grudniu 2016r.
Karol
16 marca 2018
Karol w sierpniu 2016 roku uległ wypadkowi, po którym trafił do naszej placówki. W Budziku Karolem zajmowała się mama Grażyna, na zmianę ze starszym rodzeństwem. Karol został uznany za wybudzonego 13 marca 2018r.
Ola
31 stycznia 2018
10 letnia Ola trafiła do nas po wypadku komunikacyjnym w listopadzie 2016 roku. Za wybudzoną ze śpiączki uznana została 30 stycznia 2018 roku.
Ola jest 41 dzieckiem wybudzonym ze śpiączki w Klinice Budzik.
Antoś
17 stycznia 2018
4 letni Antoś przebywał w Klinice od 23 sierpnia 2017, do której trafił w wyniku potrącenia przez samochód w rodzinnej miejscowości. 16 stycznia 2018r. decyzją zespołu terapeutycznego został uznany za wybudzonego. Antoś jest 40 dzieckiem wybudzonym w naszej klinice.
Michał
17 listopada 2017
Michał, lat 18 jest już 39 pacjentem, który został uznany za wybudzony w Budziku.
Michał przebywał w Budziku ponad rok i jest jednym z pacjentów, którzy potrzebowali więcej czasu, aby odzyskać pełną świadomość.
Jagoda
16 listopada 2017
Jagoda to 38 dziecko, które wybudziło się w Klinice Budzik.
Dziewczynka została potrącona przez samochód w maju bieżącego roku, a do Budzika trafiła w pierwszej dekadzie lipca.
Kuba
03 listopada 2017
Kuba lat 8 po wypadku komunikacyjnym trafił do Budzika w sierpniu 2017 r.
Rehabilitacja chłopca przebiegała bardzo szybko i już pod koniec października mógł zostać uznany za wybudzonego.
Kuba jest 37 dzieckiem wybudzonym w Klinice Budzik
Marcin
05 października 2017
Marcin został potrącony przez samochód i przebywał w Budziku od stycznia 2017r. Marcin jest 36 wybudzonym w Budziku pacjentem.
Laura
25 sierpnia 2017
8-letnia Laura jest 35 dzieckiem, które zostało uznane za wybudzone w Klinice „Budzik”. Przyczyną śpiączki był uraz, jakiego doznała podczas zabawy z innymi dziećmi.
Janek
14 lipca 2017
Janek zapadł w śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego, trafił do Budzika w lutym 2017.
Janek jest 34 dzieckiem, które wybudziło się w Klinice Budzik.
Weronika
19 kwietnia 2017
Weronika zapadła w śpiączkę na skutek urazu doznanego w gospodarstwie rolnym, jest 33 dzieckiem uznanym za wybudzone w Budziku.
Szymon
13 stycznia 2017
Szymon trafił do Budzika na skutek urazu poniesionego podczas wypadku komunikacyjnego i przebywa w Klinice Budzik od 4 miesięcy.
Szymon jest 32 wybudzonym pacjentem.
Mirek
02 grudnia 2016
Mirek jest 31 wybudzonym pacjentem, zapadł w śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego i przebywał w Klinice Budzik od końca 2015 roku. Trzymamy mocno kciuki i życzymy wytrwałości w dalszym procesie rehabilitacji.
Mariusz
12 października 2016
17 letni Mariusz trafił do Budzika w listopadzie 2015 roku. Mariusz zapadł w śpiączkę z powodu urazu Ośrodkowego Układu Nerwowego.
Oktawia
18 maja 2016
17-letnia Oktawia do Budzika trafiła w lutym 2016 roku. Dziewczynka zapadła w śpiączkę w wyniku potrącenia przez samochód. Rehabilitacja naszej pacjentki postępowała bardzo szybko i teraz Oktawia jest już w kontakcie z otoczeniem.
Magda
16 marca 2016
Magda, 15 letnia dziewczyna, zapadła w śpiączkę w wyniku potrącenia przez samochód. Przez 13 miesięcy była intensywnie i co najważniejsze skutecznie rehabilitowana w Budziku. Przed nią nadal dużo pracy, by wrócić do pełnej sprawności. Jesteśmy pewni, że Magda da radę, czego jej serdecznie życzymy!
Magda jest 26 wybudzonym dzieckiem.
Natalka
11 marca 2016
9-letnia Natalka trafiła do Budzika w wyniku zatrzymania krążenia w trakcie poważnego zabiegu operacyjnego. Jest 25 wybudzonym dzieckiem, wybudziła się po 12 miesiącach rehabilitacji w naszej Klinice.
 
Oliwia
29 lutego 2016
5 letnia Oliwia trafiła do Budzika w następstwie urazu i nagłego zatrzymania krążenia. Oliwia to 24 dziecko wybudzone w naszej klinice.
Ania
26 listopada 2015
W Budziku obudziła się kolejna pacjentka - Ania. Ania zapadła na śpiączkę po operacji usunięcia guza. W Budziku przebywała od lutego 2015 r. Ania jest 23 dzieckiem wybudzonym w Klinice Budzik.
Agatka
15 września 2015
6 letnia Agatka to 22 pacjentka wybudzona w Klinice Budzik. Wybudziła się po 2 miesiacach pobytu w naszej klinice.
Ola
26 sierpnia 2015
9 letnia Ola to 21 dziecko wybudzone w Klinice Budzik. Ola trafiła do Budzika po ciężkim urazie komunikacyjnym Razem z rodzicami dziewczynki cieszymy się z jej powrotu do zdrowia.
Patrycja
07 sierpnia 2015
20 wybudzienie w Klinice Budzik. Wybudzoną pacjentką jest 15 letnia Patrycja, która trafiła do Budzika w lipcu 2015 r. Dziewczynka zapadła w śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego.
Kamil
22 lipca 2015
W Klinice Budzik wybudził się kolejny pacjent, jest nim 8 letni Kamil.
Kamil zapadł w śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego w marcu 2015 r. W Budziku przebywał od ponad 3 miesięcy.
Weronika
09 kwietnia 2015
W dniu 07 kwietnia 2015 r. zespól terapeutyczny Kliniki Budzik uznał za wybudzoną 10 letnią Weronikę.
Weronika zapadła w śpiączkę w wyniku zmian naczyniowych Ośrodkowego Układu Nerwowego. W Budziku przebywała od lipca 2014 r.
Olga
25 lutego 2015
W dniu 24 lutego 2015 roku Zespół Terapeutyczny Kliniki Budzik uznał za wybudzoną ze śpiączki 17 letnią Olgę. Olga zapadła na śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego.
Przemek
11 lutego 2015
W dniu 10 lutego Zespół Terapeutyczny Kliniki Budzik zadecydował o uznaniu za wybudzonego 16  letniego Przemka. Przemek zapadł w śpiączkę na skutek urazu komunikacyjnego. W Klinice Budzik przebywał od września 2014 roku.
Piotrek
14 stycznia 2015
Piotrek
13 stycznia 2015 r. okazał się dniem szczęśliwym dla rodziny Piotrka i pracowników Kliniki Budzik. W tym dniu Zespół Terapeutyczny Kliniki Budzik uznał go za wybudzonego ze śpiączki. 16 letni Piotrek zapadł w śpiączkę na skutek urazu w czerwcu 2014 r., a w Klinice Budzik przebywał od sierpnia. Jest naszym 15 wybudzonym pacjentem.
Filip
30 grudnia 2014
Filip, 17 latek, przed wypadkiem był zapalonym kolarzem. Do Kliniki Budzik został przyjęty w październiku 2013 roku i jest jednym z najdłużej przebywających w Budziku pacjentów. Filip bardzo tęskni już do swojego środowiska, które było dla niego dużym wsparciem w trudnych chwilach choroby.
Ania
30 grudnia 2014
Ania wybudzona ze śpiączki
Ania, wesoła 14 latka, która trafiła do Kliniki Budzi w październiku 2014 r. Przed wypadkiem Ania czynnie uprawiała sport (siatkówkę, koszykówkę, taniec) oraz interesowała się muzyką. Jej pasją jest czytanie książek i słuchanie muzyki (grupa One Direction).
Mariusz
07 października 2014
Niespełna 14-letni Mariusz w połowie lipca br. topił się w zbiorniku wodnym. Był kilkanaście minut pod wodą i pomimo natychmiastowej reanimacji zapadł w głęboką śpiączkę. Do Budzika trafił w połowie września, gdzie zaczął robić niewiarygodnie szybkie postępy. Teraz – ku radości najbliższych i personelu Kliniki – jest już w pełni wybudzony!
Mariusz jest już 12 pacjentem wybudzonym w Klinice Budzik.
Ola
26 września 2014
13-letnia Ola w połowie czerwca br. została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych, wskutek czego zapadła w śpiączkę. Do Budzika trafiła pod koniec lipca. Podjęta rehabilitacja przyniosła oczekiwany skutek i Ola w pełni komunikuje się z otoczeniem.
Ola
21 sierpnia 2014
15-letnia Ola w grudniu ubiegłego roku została potrącona przez tramwaj i w wyniku wielonarządowego urazu zapadła w śpiączkę. Pod koniec stycznia trafiła do Budzika i tu była intensywnie rehabilitowana.
Daniel
11 lipca 2014
W dniu 10 lipca zespół medyczny Budzika potwierdził wybudzenie ze śpiączki 16-letniego Daniela.
Daniel trafił do kliniki 22 lipca ubiegłego roku w stanie głębokiej śpiączki po zatrzymaniu krążenia, w śpiączce przebywał 15 miesięcy. Dzięki intensywnej neurorehabilitacji i wysiłkowi całego zespołu medycznego, terapeutycznego i pielęgniarskiego Daniel jest już z nami!
Cyprian
16 czerwca 2014
14-letni Cyprian trafił do Budzika 30 stycznia br. w stanie głębokiej śpiączki, w którą zapadł w wyniku zatrzymania akcji serca po poważnym poparzeniu w grudniu 2013r. W śpiączce przebywał 6 miesięcy.
Amanda
22 stycznia 2014
12-letnia Amanda w lipcu ubiegłego roku podtopiła się i zapadła w śpiączkę. W połowie października w stanie śpiączki trafiła do naszej Kliniki, gdzie poddana została intensywnej neurorehabilitacji.
Filip
10 stycznia 2014
10-letni Filip został potrącony przez samochód w kwietniu ub. roku i w ciężkim stanie trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Do "Budzika" trafił w stanie głębokiej śpiączki jako jeden z pierwszych pacjentów (16 lipca 2013r.), gdzie półroczna neurorehabilitacja dała oczekiwany skutek.
Filip jest już szóstym pacjentem Kliniki wybudzonym ze śpiączki.
Kamila
18 grudnia 2013
6-letnia Kamila w lipcu br. jadąc rowerem została potrącona przez motocyklistę i od tamtej pory przebywała w śpiączce. Od sierpnia przechodziła intensywną rehabilitację w Klinice Budzik, której efektem jest dzisiejsza radosna infomacja. Jest pełna życia, uśmiech nie schodzi jej z ust...
Dawid
18 listopada 2013
13 letni Dawid uległ wypadkowi 14 sierpnia 2013 r., we wrześniu trafił do "Budzika", gdzie dzięki intensywnej rehabilitacji dokonał olbrzymich postępów. Obecnie chodzi oraz komunikuje się z otoczeniem. Dawid jest czwartym pacjentem Kliniki, który wyszedł tu ze śpiączki i pierwszym chłopcem!
Klaudia
24 października 2013
Klaudia w marcu br. w dniu swoich 16 urodzin została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych i od tego momentu przebywała w stanie śpiączki. W połowie lipca trafiła do "Budzika".
To już 3 osoba wybudzona w Klinice Budzik.
Wiktoria
26 września 2013
Wiosną br. 9-letnia Wiktoria została potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód i od tego czasu przebywała w śpiączce. Pierwsze diagnozy lekarskie nie dawały nadziei na wybudzenie...
Wiktoria trafiła do "Budzika" w lipcu; teraz otworzyła oczy i interesuje się wszystkim, co się dzieje wokół niej, powoli uczy się też na nowo mówić.
Wiktoria jest już drugą pacjentką Kliniki, która wyszła ze śpiączki.
Klaudia
16 września 2013
Z wielką radością informujemy, że w piątek 13 września w naszej Klinice "Budzik" wybudziła się pierwsza pacjentka!
16-letnia Klaudia ze Słupska w maju br. została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych i zapadła w śpiączkę! W lipcu trafiła do Budzika prosto z intensywnej terapii. Teraz rozmawia już ze swoją mamą!