Dzień Matki i Dzień Dziecka w Klinice Budzik

W dniu 10 czerwca  br., uroczyście świętowaliśmy „Dzień Matki” i „Dzień Dziecka” w Klinice „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Fundacja „Akogo?” przekazała podopiecznym kliniki i ich Mamom prezenty, pozyskane od naszych sponsorów, firm: JYSK, TZMO, Oceanic.

Dyrektor Kliniki „Budzik” – Andrzej Lach, uroczyście powitał wszystkich gości, a Prezes Fundacji „Akogo?” – Ewy Błaszczyk  podsumowała pierwsze półrocze 2017 r., i opowiedziała o naszych planach na najbliższą przyszłość.

Profesor Wojciech Maksymowicz podsumował wyniki programu wszczepu stymulatorów; w sumie wykonano 16 zabiegów.
W 2016 r., w Polsce zostały wykonane nowatorskie operacje wszczepu stymulatorów ośrodkowego układu nerwowego. U pacjentów dotychczas zoperowanych widoczna jest poprawa stanu zdrowia, a co najmniej 2 pacjentów odzyskało pełną świadomość! Wszystkie koszty związane z zabiegami pokryła Fundacja „Akogo?”.

Pan Profesor podzielił się również szczegółowymi informacjami dotyczącymi pierwszego wybudzonego pacjenta w Klinice „Budzik” dla dorosłych w Olsztynie.

W spotkaniu wzięli udział również specjalni goście Fundacji „Akogo?”:

Paweł Papke – wybitny polski siatkarz przekazał do wylicytowania złoty medal Mistrzostw Świata w 2014 roku wraz z oficjalnym kalendarzem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Do tego zaproszenie VIP na Międzynarodowy Turniej siatkówki plażowej „Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017”, który odbędzie się w Olsztynie w dniach 19-23 lipca br. Za uzyskane z licytacji środki zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny do „Budzika” dla dorosłych, działającego przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie.
Aukcja medalu: http://charytatywni.allegro.pl/zloty-medal-ms-w-siatkowce-z-2014r-i4697517

Tomasz Kozłowski - Skoczek spadochronowy, coach, psycholog, mówca motywacyjny. Autor książki "Historia tysiąca lęków". Pomysłodawca projektu „48 skoków w jeden dzień” (48 skoków spadochronowych w ciągu jednej doby). Fundacja „Akogo?” beneficjentem 19 skoku. www.tomekskacze.pl

Piotr Furman – były ratownik i reprezentant kadry; jeden z pomysłodawców akcji „We are Equal” (pokonanie łodzią wiosłową około 2400 km z Polski do Anglii; cel – wsparcie Fundacji „Akogo?” i „Macmillan Cancer Support” w Wielkiej Brytanii)

Po części oficjalnej spotkania odbył się występ przyjaciela Fundacji „Akogo?” i terapeuty kliniki „Budzik”, Pana Tomasza Szweda.