Poradnik prawny dla rodzin osób w śpiączce

Kiedy ktoś zapada w śpiączkę, najbliżsi całkowicie chcą skupić się na opiece, a równocześnie muszą  stawić czoła niezwykłej komplikacji swojej sytuacji życiowej. Rodziny osób w śpiączce często nie zdają sobie sprawy jakie przysługują im prawa, nie wiedzą o wsparciu, które można uzyskać. „Poradnik prawny dla rodzin osób w śpiączce”, ma  pomóc w poruszaniu się po zawiłościach polskiego systemu prawnego.
 
Poradnik, napisany prostym językiem tłumaczy zasady ubiegania się o odszkodowanie OC, pokazuje możliwości podejmowania decyzji za osobę pogrążoną w śpiączce, wylicza prawa pracownicze i możliwości uzyskania wsparcia finansowego przysługujące opiekunom. Można się z niego dowiedzieć również, jak zorganizować zbiórkę publiczną i uzyskać wsparcie na przystosowanie pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnością.
 
Poradnik powstał dzięki bezinteresownej pracy prawników z warszawskiej Kancelarii Radców Prawnych Mamczarek i Migdalska.
 
„Od kilku lat z podziwem obserwujemy działania Fundacji „Akogo?” - stworzenie od podstaw Kliniki Budzik, popularyzacja zagadnień związanych ze śpiączką, poszukiwania nowych rozwiązań w jej leczeniu to imponujące dokonania. W czasie rozmów z Fundacją, zrozumieliśmy, że dużym wyzwaniem dla rodzin osób w śpiączce jest mierzenie się z procedurami  i brak wiedzy na temat przysługujących im praw. Co gorsza ten brak wiedzy bywa często wykorzystywany przez ludzi nieuczciwych. Wspólnie z Fundacją zdecydowaliśmy o stworzeniu krótkiego przewodnika prawnego. Mamy nadzieję, że pomysłem zarażą się inne kancelarie i pomogą innym fundacjom stworzyć takie przewodniki.”  – mówi radca prawny Paweł Mamczarek.       
 
Poradnik jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie Fundacji (http://akogo.pl/poradnik-prawny-dla-rodzin-os%C3%B3b-w-%C5%9Bpi%C4%85czce), stronie Kancelarii (www.mim.biz.pl). W wersji papierowej można go kupić w sklepiku Fundacji (www.akogo.pl/sklep/poradnik-prawny)